San Gimignano, Włochy
  • Sorrento, Włochy
  • Taormina
  • Sirmione
  • 10 Zobacz
fot. Shutterstock

Włochy to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Większość turystów planując urlop w tym kraju, wybiera najbardziej popularne, większe miasta takie jak Rzym, Mediolan czy Florencja. Chcąc jednak spędzić wczasy w nieco mniej obleganym miejscu, warto postawić na mniejsze miasteczka, które zachwycają swym klimatem i urokiem. Przedstawiamy listę 10 miejsc, które warto zobaczyć. 

Po ponad roku od wybuchu pandemii i miesiącach izolacji chęć podróżowania jest większa niż kiedykolwiek. Popularnym celem wyjazdów są Włochy. Jadąc do tego słonecznego, europejskiego kraju warto uciec od wielkich, obleganych turystycznie miast i poszukać nieco bardziej kameralnych zakątków. 

Holidu, wyszukiwarka apartamentów i domów wakacyjnych, postanowiła sprawdzić, które małe, włoskie miasteczka są szczególnie popularne wśród Włochów. W tym celu przeanalizowano liczbę konkretnych haseł wyszukiwanych online przez włoskich użytkowników. Które miejsca cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców? W GALERII przedstawiamy listę 10 najpopularniejszych małych miasteczek, które warto wziąć pod uwagę w czasie planowania urlopu. 

Warto dodać, że ranking został opracowany na podstawie danych Włoskiego Urzędu Statystycznego. W analizie uwzględniono tylko miasta, gminy i wsie liczące mniej niż 20 000 mieszkańców. Aby dowiedzieć się, czego najczęściej szukają mieszkańcy Włoch, badanie zostało przeprowadzone przy użyciu oryginalnych, włoskich terminów "Cose vedere a [nazwa miasta]" i "Cose da fare a [nazwa miasta]" i przetłumaczone na język polski na potrzeby raportu ("Zabytki w ... " i "Atrakcje w..."). Decydujące znaczenie miały wyszukiwania (w ciągu ostatnich 12 miesięcy) dotyczące danego miejsca w połączeniu ze słowami kluczowymi. Na tej podstawie powstał ranking 10 najczęściej wyszukiwanych małych miast we Włoszech. 

Źródło: Materiały prasowe