,

Niezwykła huśtawka... na krańcu świata

Nina Czochara
29.11.2017 12:24

Ta atrakcja bez wątpienia przyprawia o dreszczyk emocji. Casa del Arbol, czyli drewniany domek na drzewie, stał się prawdziwym hitem turystycznym Ekwadoru. Wszystko za sprawą huśtawki zawieszonej na drzewie, nad 30-metrową przepaścią!

Niezwykła huśtawka... na krańcu świata
fot. Flickr

Zaczęło się od imponującego zdjęcia domku na drzewie, które zdobyło międzynarodowe uznanie w konkursie fotograficznym National Geographic i szybko rozprzestrzeniło się na całym świecie. Teraz setki ludzi każdego dnia podąża szlakiem w miasteczku Baños i wędruje 2,5 godziny po stromym zboczu góry, aby dostać się do słynnego w całym Ekwadorze Casa del Arbol.

Dom na drzewie
fot. Flickr

Czy można poczuć przypływ adrenaliny na huśtawce zawieszonej na drzewie? Można. Wyobraź sobie, że huśtasz się 30 metrów nad kanionem, bez żadnych zabezpieczeń! I jedyne, co może cię uspokoić to przepiękna panorama miasta Baños pod stopami.

Domek na drzewie
fot. Fotolia

Huśtawka stała się tak znaną i lubianą atrakcją, że została wyróżniona certyfikatem jakości na portalu recenzenckim TripAdvisor. Casa Del Arbol, czyli Domek na drzewie, jest jednocześnie stacją sejsmologiczną, monitorującą czynny wulkan Tungurahua.

___

RadioZET.pl/CN