,

Noc w namiocie na lotnisku za niemal 900 zł? Zaskakująca oferta noclegu

18.12.2020 12:07

Nocleg w namiocie na lotnisku? To możliwe, ale za niemałą cenę. Jeden z najlepszych portów lotniczych na świecie, Changi w Singapurze, oferuje noc w "luksusowych" namiotach rozstawionych w terminalu. Nowa atrakcja ma przyciągnąć tych, którzy tęsknią za podróżowaniem w dobie pandemii, a jednocześnie poszukują nietypowych doświadczeń. 

Lotnisko Changi Singapur
fot. Roslan Rahman,AFP,East News

Na nietypowy pomysł zorganizowania glampingu (tzw. luksusowego kempingu) wpadli zarządzający portem lotniczym Changi w Singapurze. Propozycja spędzenia nocy w namiocie na lotnisku wywołała spore zainteresowanie wśród miłośników podróży. Wiele osób zniechęciła jednak cena. Dość wysoka, jak na lotniskowy kemping. 

Singapur. Nocleg w namiocie na lotnisku

Nietypowa propozycja skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Singapuru - obcokrajowców wciąż bowiem obowiązuje 14-dniowa kwarantanna po przylocie. Ale nawet dla tej pierwszej grupy glamping na lotnisku może wydawać się ciekawą atrakcją.

Warto tutaj podkreślić, że Changi w Singapurze wielokrotnie zdobywało tytuł najlepszego lotniska na świecie. Na wyjątkowość tego miejsca składa się jego piękna architektura, czystość, sprawne działanie, luksusowe udogodnienia oraz bogata oferta restauracji. Duże wrażenie na pasażerach robią zaprojektowane na poszczególnych terminalach i halach odlotów ogrody z kaktusami czy orchideami. Atrakcją jest też ogromny wodospad wewnątrz budynku. Lotnisko przygotowało też dla podróżnych zjeżdżalnie, kino, a nawet basen z jacuzzi na dachu sąsiedniego hotelu. 

W takich warunkach lotniskowy kemping brzmi naprawdę ciekawie. Do skorzystania z zaskakującej oferty noclegu przekonują władze singapurskiego portu.

– Nawet bez wyjazdu za granicę goście mogą uciec od zgiełku miejskiego życia. Wszystko dzięki wyjątkowemu wypoczynkowi w stylu glamping. Dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż zwykłego noclegu w hotelu, glamping w Changi łączy radość z biwakowania na świeżym powietrzu z nowoczesnymi wygodami. Wyobraź sobie pobyt w kurortowym stylu, ale w otoczeniu zieleni, z widokiem na największy na świecie wewnętrzny wodospad – podano na stronie lotniska. 

Oferta noclegu w namiocie na lotnisku Changi będzie dostępna od 3 stycznia. Co ciekawe, można wynająć namiot na noc lub na kilka godzin – np. po to, by w ciągu dnia zorganizować piknik. Za taką przyjemność trzeba będzie jednak sporo zapłacić. 

Ile to kosztuje? Za wynajęcie namiotu na 3 godziny trzeba zapłacić 150-200 dolarów singapurskich, czyli około 410-550 złotych. Dobra wiadomość jest taka, że cenę można podzielić na grupę - maksymalnie z namiotu może skorzystać pięć osób. 

W przypadku noclegu cena jest już wyższa. Za jeden namiot, w którym zmieszczą się maksymalnie 4 osoby, trzeba zapłacić 320-360 dolarów, czyli ok. 870-980 złotych. Warto podkreślić, że każdy z namiotów  oferuje widok na największy na świecie kryty wodospad - Rain Vortex. Zjawiskowa konstrukcja ma 40 metrów wysokości i jest zasilana wodą deszczową.  

loader

Źródło: Independent, Changi Airport, Fly4free.pl