Obserwuj w Google News

Jeden z najpiękniejszych krajów na świecie w końcu znosi obostrzenia. Wjedziemy tu bez certyfikatu

2 min. czytania
14.09.2022 15:23
Zareaguj Reakcja

Do grona państw, które w końcu zdejmują restrykcje związane z pandemią koronawirusa, w końcu dołącza Nowa Zelandia. W kraju tym przez wiele miesięcy obowiązywały surowe zasady, ale wygląda na to, że w końcu będzie można o nich zapomnieć.

Nowa Zelandia
fot. Shutterstock

W ostatnich miesiącach rządy wielu krajów zdecydowały o tym, że znoszą restrykcje pandemiczne i wpuszczą na swój teren turystów chcących odpocząć na wymarzonych wakacjach. Nie oznacza to jednak, że koronawirus jest w odwrocie. Jesień często równa się kolejnej fali pandemii, ale wszyscy mamy nadzieję, że najgorsze już za nami.

Z takiego samego założenia wychodzą władze... Nowej Zelandii. Kraj ten przez wiele miesięcy był nieugięty pod względem przepisów wjazdowych, ale wygląda na to, że teraz w końcu coś się zmieni. Podróżni nareszcie będą się mogli tutaj dostać bez większych przeszkód.

Zobacz także: Grecja wróci do obostrzeń epidemicznych? Minister zdrowia zdradził plany

Nowa Zelandia znosi obostrzenia. Wjedziemy tu bez certyfikatu

Portal Fly4free podaje, że jeden z najdłużej zamkniętych krajów na świecie w końcu znosi obostrzenia wjazdowe dla wszystkich turystów. Przypominamy, że jeszcze kilka miesięcy temu Nowa Zelandia była całkowicie zamknięta dla przyjezdnych. Jednak już w czerwcu coś zaczęło się delikatnie zmieniać. Teraz z kolei mogą się tu udać wszyscy.

W czerwcu 2022 roku Nowa Zelandia otworzyła się dla zaszczepionych podróżnych. Musieli jednak oni liczyć się z tym, że po przyjeździe będą musieli poddać się wielu testom na koronawirusa. Z kolei niezaszczepieni nie mogli się tutaj udać w ogóle. Teraz w końcu mają taką szansę.

Redakcja poleca

Nowe zasady weszły w życie we wtorek 13 września. Mówią one o tym, że zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni mogą wjechać do kraju bez konieczności okazywania certyfikatów covidowych. Co więcej, obie te grupy zwolnione są z testów na koronawirusa i z kwarantanny.

Turyści jednak będą wciąż otrzymywali zestawy testów i odpowiednie rekomendacje - powinni wykonać badanie 1. i 5. lub 6. dnia od przyjazdu,

Źródło: Fly4free