,

Nowy Rok w europejskim stylu. 8 miast, do których tanio polecisz na sylwestra

Nina Czochara
16.11.2017 14:11

Zastanawiasz się, gdzie tanio polecieć na  sylwestra 2017/18? Wybierz jedno z europejskich miast i zobacz, jak świętują Nowy Rok w innych krajach. 

Nowy Rok
fot. Flickr

Jeśli marzymy o podróżach i niezapomnianej zabawie w nadchodzącym roku, powinniśmy w sylwestrową noc wybrać się do jednego z europejskich miast i tam świętować wspólnie z mieszkańcami. Proponujemy 8 tanich lotów na sylwestra 2017/2018.

Zobacz także

1. Oslo

Oslo
fot. Flickr

W Oslo nieodłącznym elementem świętowania nadejścia Nowego Roku są pokazy sztucznych ogni. Najpiękniejsze widowisko odbywa się na placu Ratuszowym, niedaleko zatoki Oslofjorden. W tę wyjątkowo noc warto rozgrzać się gløggiem, czyli tradycyjnym norweskim grzańcem przygotowywanym z miodu, imbiru, pomarańczy i cynamonu. O północy nie może zabraknąć też szampana, choć i bez tego gwarantowana jest szampańska zabawa.

Cena lotu

: 78 zł* w obie strony, Gdańsk→Oslo
Termin: 29 grudnia-3 stycznia

2. Sztokholm

Sztokholm_flickr
fot. Flickr

Fajerwerki, duże ilości grzanego gløggu i tłuczenie naczyń o drzwi swoich znajomych – w taki sposób w Sztokholmie wita się Nowy Rok. W sylwestrową noc najlepsze punkty do podziwiania pokazów sztucznych ogni znajdują się niedaleko ratuszu, przy ulicy Fjällgatan i w okolicach mostu Västerbron. Równo o północy we wszystkich kościołach w Szwecji zaczynają bić dzwony, a mieszkańcy tłuką naczynia o drzwi swoich znajomych. Dlaczego? To podobno odpędza złe moce i przynosi szczęście na kolejny rok.

Cena lotu

: 118 zł* w obie strony, Gdańsk→Sztokholm
Termin: 30 grudnia-3 stycznia

3. Wilno

Wilno
fot. Flickr

To chyba najbardziej urokliwe i romantyczne miasto na sylwestra. Warto udać się na plac Katedralny i podziwiać wspólnie z mieszkańcami pokaz fajerwerków. Atrakcją miasta jest wysoka na 326 metrów wieża telewizyjna przystojna niczym świąteczna choinka.

Cena lotu

: 248 zł* w obie strony, Gdańsk→Wilno
Termin: 30 grudnia-4 stycznia

4. Edynburg

Edynburg
fot. Flickr

Sylwester po szkocku, określany jako Hogmanay, oznacza dobrą zabawę i jest hucznym, czterodniowym celebrowaniem Nowego Roku. To czas wypełniony marszem ulicznym z pochodniami, koncertami na świeżym powietrzu, występami lokalnych artystów, pokazem tradycyjnego tańca szkockiego (Céilidh) i oczywiście szampańską zabawą. Można też zobaczyć przepiękne widowisko fajerwerków.

Cena lotu

: 244 zł* w obie strony, Katowice→Edynburg
Termin: 31 grudnia-5 stycznia

5. Berlin

Berlin
fot. Flickr

W Berlinie główna impreza odbywa się między Bramą Brandenburską a Kolumną Zwycięstwa, czyli na niemal 2-kilometrowej trasie. Każdego roku gromadzi się tutaj około milion osób wspólnie witających Nowy Rok. W sylwestrową noc odbywają się liczne koncerty niemieckich i zagranicznych zespołów. Zamiast zabawy przy Bramie Brandenburskiej, można wybrać się na plac Poczdamski, a dokładniej na dach budynku najstarszej elektrowni w Berlinie przebudowanej na ogromny klub techno. Z samej góry roztacza się wspaniały widok na miasto. O północy obowiązkowym elementem świętowania jest przepiękny pokaz sztucznych ogni.

Cena lotu

: 288 zł* w obie strony, Kraków→Berlin
Termin: 29 grudnia-3 stycznia

6. Kopenhaga

Kopenhaga
fot. Flickr

Kiedy wskazówki zegara na kopenhaskim ratuszu wskazują północ, cała Dania wita Nowy Rok. Obowiązkowo pojawia się szampan, są noworoczne życzenia i hymn narodowy. Nie brakuje też pokazu sztucznych ogni – najpiękniejsze podniebne widowisko odbywa się w Kopenhadze, w Ogrodach Tivoli. W Danii znany jest również zwyczaj tłuczenia naczynia o drzwi swoich znajomych. Oczywiście wszystko na szczęście w nadchodzącym roku!

Cena lotu

: 318 zł* w obie strony, Gdańsk→Billund
Termin: 30 grudnia-4 stycznia

7. Amsterdam

Amsterdam
fot. Flickr

Szampan, sztuczne ognie i życzenia „Gelukkig Nieuwjaar”, czyli Szczęśliwego Nowego Roku.
Huczna zabawa sylwestrowa odbywa się w różnych częściach kraju. Wiele osób zaczyna imprezę przy słynnej Dzielnicy czerwonych latarni (Red Light District) w Amsterdamie. Popularne jest też witanie nadchodzącego roku tak zwanym Nieuwjaarduik, czyli zanurzaniem się w lodowatym morzu. Grupowe kąpiele morskie organizowane są w wielu miastach na całym wybrzeżu Holandii, ale największe wydarzenie ma miejsce każdego roku na plaży, w kurorcie Scheveningen.

Cena lotu

: 328 zł* w obie strony, Warszawa→Eindhoven
Termin: 30 grudnia-1 stycznia

8. Praga

Praga1
fot. Flickr

W sylwestrową noc tłumy zbierają się na rynku starego miasta i na placu Wacława. Są koncerty, stoiska z jedzeniem i rozgrzewającymi napojami, a o północy na niebie rozbłyska barwny pokaz sztucznych ogni. Ten podniebny spektakl można podziwiać również podczas rejsu statkiem. Zabawa na ulicach trwa do białego rana.

Cena lotu

: 357 zł* w obie strony, Kraków→Praga
Termin: 31 grudnia-3 stycznia

*Ceny podane z dnia 17.11.2017, google.pl/flights

___

RadioZET.pl/CN