Obserwuj w Google News

Pasażerka siedziała w samolocie obok pękniętej szyby. Do sieci trafiło nagranie

2 min. czytania
09.08.2022 14:09
Zareaguj Reakcja

Pewna pasażerka lecąca do Las Vegas opublikowała w sieci zaskakujące nagranie. Widać na nim, że szyba, przy której siedzi, jest pęknięta. "Wezwałam stewardessę, a jej opadła szczęka" - relacjonuje kobieta.

Pasażerka siedziała w samolocie obok pękniętej szyby. Do sieci trafiło nagranie
fot. SHUTTERSTOCK

Mia podzieliła się swoją historią na TikToku, a do tego zaskakującego nagrania dotarł portal interia.pl. Kobieta leciała amerykańskimi tanimi liniami lotniczymi Southwest Airlines z Tucson do Las Vegas. 

Zobacz także:  Zaskakująca decyzja linii Wizz Air. Wracają loty do Rosji

Pasażerka siedziała w samolocie obok pękniętej szyby

Mia zdradziła, że niedługo po starcie lekko dotknęła łokciem znajdującego się obok niej okna. Jakież było jej zdziwienie, kiedy spostrzegła, że jedna z szyb pękła. Pasażerka natychmiast poinformowała o zdarzeniu załogę pokładową. 

Wezwałam stewardessę, a jej opadła szczęka - relacjonowała Mia.

Dodała, że stewardessa popatrzyła na pękniętą szybą i zaraz pobiegła do kabiny pilotów. Na szczęście okazało się, że uszkodzone okno nie zagraża bezpieczeństwu pasażerów. Załoga wyjaśniła Mii, że pękła tylko wewnętrzna szyba, dlatego ciśnienie na pokładzie się nie zmieniło i nie zmieni.

Redakcja poleca

"Dobrze, że w samolocie są dwie czy trzy szyby. Nie wiem, jak się buduje samoloty, ale dobrze, że nic się nie stało i mogliśmy bezpiecznie wylądować w Las Vegas" - powiedziała tiktokerka.

Jak podaje portal interia.pl, w ramach rekompensaty pasażerka otrzymała od amerykańskich linii lotniczych voucher o wartości 300 dolarów.

Nagranie Mii szybko obiegło sieć. Choć wideo zostało opublikowane zaledwie kilka dni temu, obejrzano je już ponad 15 mln razy. Wiele osób napisało to, co powiedziała pasażerce załoga pokładowa, czyli, że każde okno w samolocie ma kilka szyb. Część internautów podkreśliła też, że lepiej nie opierać o nie łokci.

Wszystko jest w porządku. Samoloty mają dwa okna - zewnętrzne odpowiada za utrzymanie ciśnienia w kabinie, zaś wewnętrzne to warstwa ochronna.
 
To tylko wewnętrzna szyba, choć powinna być mocniejsza, aby nikt się nie pokaleczył - brzmią komentarze.

A wy mieliście kiedyś podobną sytuację?

Zobacz także:  "Piją alkohol i tracą kontakt z rzeczywistością". Coraz więcej nieodpowiedzialnych pasażerów samolotu

RadioZET.pl/interia.pl/gazeta.pl