Obserwuj w Google News

Piorun uderzył w samolot. Panika na pokładzie, maszyna musiała awaryjnie lądować

1 min. czytania
27.09.2022 09:23
Zareaguj Reakcja

Chwile grozy przeżyli pasażerowie samolotu linii easyJet lecącego nad Włochami. W czasie rejsu piorun nagle uderzył w jedno ze skrzydeł maszyny. Na pokładzie wybuchła panika. Piloci natychmiast podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu.

Samolot easyJet
fot. Shutterstock/Twitter

Do zdarzenia doszło w czasie lotu z Mediolanu do Neapolu. Samolot brytyjskiej taniej linii przewoził na pokładzie 90 pasażerów. Nagle w maszynę uderzył piorun. Aby zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym na pokładzie, samolot został przekierowany do włoskiego miasta Bari.

Redakcja poleca

Włochy. Piorun uderzył w skrzydło samolotu

Jak podają lokalne media, gdy piorun uderzył w skrzydło samolotu, powodując widoczne uszkodzenia, na pokładzie wybuchła panika. Załoga starała się za wszelką cenę uspokoić podróżnych.

Piloci linii easyJet, w porozumieniu z kontrolerami lotu, podjęli decyzję o przekierowaniu maszyny na inne niż docelowe lotnisko. Nad Neapolem szalał ulewny deszcz, który utrudniał osadzenie samolotu na ziemi. Ostatecznie maszyna bezpiecznie wylądowała w Bari.

Żadna z osób obecnych na pokładzie nie odniosła obrażeń w wyniku tego niebezpiecznego zdarzenia. Wszyscy pasażerowie zostali przetransportowani drogą lądową z Bari do miejsca docelowego, czyli Neapolu.

Warto podkreślić, że samoloty są tak konstruowane, by uderzenie pioruna wyrządzało jak najmniej szkód. I rzeczywiście, chociaż takie zjawiska zdarzają się regularnie, zwykle kończy się na panice i strachu.

W przypadku samolotu należącego do linii easyJet z powodu uderzenia pioruna doszło do uszkodzenia skrzydła, dlatego maszyna musiała pozostać na włoskim lotnisku do czasu sprawdzenia. 

Źródło: unionesarda.it, WP