Plaża w Jarosławcu - polski Dubaj
  • Plaża w Jarosławcu - polski Dubaj
  • Plaża w Jarosławcu - polski Dubaj
  • Plaża w Jarosławcu - polski Dubaj
  • 10 Zobacz
fot. jaroslawiec24.pl/

Jarosławiec zyskał miano "polskiego Dubaju". Wszystko za sprawą sztucznej plaży usypanej na morzu. To miejsce już jest unikatem na skalę europejską i cieszy się dużą popularnością wśród turystów. 

Jarosławiec to nadmorska miejscowość gminy Postomino niedaleko Słupska (w województwie zachodniopomorskim). W ostatnich latach miejsce to zdobyło dużą popularność za sprawą sztucznie usypanej plaży. To atrakcja, z której słynie Dubaj, a w Europie podobną pochwalić może się tylko Holandia.

Sztuczna plaża w Jarosławcu

Początkowo plaża w Jarosławcu liczyła 3 hektary, ale ostatecznie rozrosła się do ponad 5. Dziś stanowi popularne miejsce wypoczynku wśród mieszkańców i turystów. To jednocześnie jedno z najczystszych kąpielisk w Polsce. 

Plaża powstała przez refulację, czyli przepompowywanie m.in. rurami piasku z dna morza na ląd. Prace na tym niezwykłym projektem rozpoczęły się w 2016 roku. Wzdłuż części plaży w Jarosławcu wykonano kamienne ramiona, które z jednej strony miały osłaniać wysoki klif Jarosławca, z drugiej stały się przyczółkiem do powstania największej, sztucznej plaży w Europie. 

Lokalne władze zamontowały w okolicy kamery i oświetlenie, by plażę można było podziwiać o każdej porze dnia, również przez internet. 

Atrakcje Jarosławca: co warto zobaczyć? 

Na plażę warto wybrać się również w poszukiwaniu bursztynów - najwięcej można ich znaleźć zaraz po sztormach. W Jarosławcu znajduje się nawet Muzeum Bursztynu, które prezentuje genezę bursztynu bałtyckiego.

Wśród atrakcji tej miejscowości trzeba wyróżnić również ponad 33-metrową latarnię morską, wpisaną do rejestru zabytków. Warto przespacerować się też po klifach - niektóre z nich mierzą nawet 45 metrów i stanowią naturalne punkty widokowe. 

Popularną atrakcją wśród rodzin z dziećmi jest aquapark z kompleksem basenów zewnętrznych i wewnętrznych oraz kilkoma zjeżdżalniami.