,

„Podniebna” wycieczka rowerowa. Atrakcja tylko dla odważnych

Nina Czochara
28.11.2017 13:09

To wymarzone miejsce dla tych, którzy kochają jazdę rowerem i nie boją się wysokości. Potrzebna jest jednak spora dawka odwagi.

 „Podniebna” wycieczka rowerowa. Atrakcja tylko dla odważnych
fot. Flickr

Na początek Japonia, a dokładniej miasto Kurashiki. To tutaj, w słynnym parku rozrywki Brazilian Park Washuzan Highland, znajduje się imponujący tor rowerowy zawieszony wysoko nad ziemią. Ta nietypowa atrakcja (oryginalnie nazywana Sky Cycling) przypomina nieco rollercoaster, chociaż w tym przypadku zamiast wagonikami, poruszamy się rowerem! I prędkość nie jest też tak duża, jak w przypadku innych kolejek z parku rozrywki.

Sky Cycling Japonia
fot.

Zabezpieczenia oczywiście są, więc to atrakcja jak najbardziej bezpieczna. Podróżujący przypięci są specjalnymi pasami. Pojedyncza rowerowa kolejka przeznaczona jest dla dwóch osób – rowery umieszczone są tuż obok siebie i przykryte niewielkim daszkiem.
Podniebny tor w Japonii gwarantuje niezapomniane wrażenia i zapierające dech w piersiach widoki na Wielki Most Seto. Wszystko, co trzeba robić, to po prostu… pedałować.

Inną, podniebną atrakcją przyprawiającą o dreszczyk emocji jest jazda rowerem po… linach! Tę niezwykłą formę rozrywki znajdziemy na terenie Eden Nature Park na Filipinach. Zasady są proste: musimy jechać po wysoko zawieszonych linach. Podróżujący są oczywiście zabezpieczeni specjalnymi pasami. Gwarantowane są wspaniałe wrażenia i fantastyczne widoki. Przyda się dużo odwagi i dobrego humoru.

___

RadioZET.pl/CN