Obserwuj w Google News

Powstaje najwyższy budynek świata! Dubaj po raz kolejny bije rekordy

Nina Czochara
1 min. czytania
16.01.2018 12:01
Zareaguj Reakcja

Wieżowiec Dubai Creek Harbour ma „pokonać" obecnego rekordzistę – Burdż Chalifa – o 100 metrów. Projekt nowego drapacza chmur prezentuje się imponująco.

Powstaje najwyższy budynek świata! Dubaj po raz kolejny bije rekordy
fot. YouTube/screen

Dubaj kojarzy się z wszystkim, co najlepsze, najwyższe i najbardziej luksusowe. I w tym przypadku nic się nie zmieni. Już za dwa lata odwiedzający to miasto będą mogli podziwiać wieżowiec o rekordowej wysokości 928 m! To dokładnie o 100 m więcej niż ma obecny najwyższy budynek świata – Burdż Chalifa.

Projekt warty miliard dolarów

Koszt wybudowania dubajskiego rekordzisty jest niemały – to niemal miliard dolarów, czyli prawie 4 miliardy złotych! Wysoki na 928 metrów drapacz chmur będzie stanowił centralny punkt strefy Dubai Creek Harbour o powierzchni 6 km2

Nowy wieżowiec w kształcie lilii będzie zachwycać także swoim niezwykłym wnętrzem – w środku obiektu znajdzie się luksusowy hotel, restauracje, sale konferencyjne, wiszące ogrody w stylu biblijnego Babilonu oraz tarasy widokowe. Największą atrakcją ma być taras widokowy z imponującym widokiem na park narodowy Ras Al Khor, który słynie z zamieszkujących go flamingów.

„Rekordzista” gotowy do 2020 roku

Nowy wieżowiec został zaprojektowany przez hiszpańsko-szwajcarskiego architekta, Santiago Calatravę. Budowa Dubai Creek Tower ma zakończyć się przed 2020 rokiem, kiedy to Dubaj będzie gospodarzem World Expo.

Aby zobaczyć, jak będzie wyglądał nowy cud architektoniczny Dubaju, warto zapoznać się z nagraniem promującym budowę Dubai Creek Tower.

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC