Obserwuj w Google News

Polskie miasto z prestiżowym wyróżnieniem. Jeden z ostatnich ukrytych klejnotów Europy

Nina Czochara
1 min. czytania
14.11.2019 15:04
Zareaguj Reakcja

Polskie miasto po raz kolejny zostało docenione za granicą. Tym razem wyróżnieniem może pochwalić się Poznań, który znalazł się na liście Najlepszych Wschodzących Kierunków Podróżniczych w 2020 roku. 

Poznań
fot. pixabay

Nagroda "Travel Lemming Emerging Destination Award", czyli Najlepszego Wschodzącego Kierunku Podróżniczego, przyznawana jest co roku w Londynie. Poznań został nominowany do tej nagrody przez Krajowe Biuro Turystyki. Zwycięzców wybrali w głosowaniu znani blogerzy podróżniczy. 

Poznań nagrodzony za granicą

Co najbardziej zachwyciło jurorów w Poznaniu? Jak uzasadniono w werdykcie, aż trudno uwierzyć, że tak piękne miasto nie jest jeszcze opanowane przez turystów. Jurorzt zauważają jednak, że dzięki temu nie trzeba się przepychać, aby móc podziwiać kolorową architekturę miasta i jego urocze uliczki.

- Mimo że jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych - miast w Polsce, Poznań pozostaje jednym z ostatnich prawdziwie ukrytych klejnotów Europy. To może się jednak wkrótce zmienić, bo kwestią czasu jest odkrycie jego malowniczych ulic przez podróżników. Wędrując Traktem Królewsko-Cesarskim ze Starego Miasta do jeszcze starszej części znanej jako Ostrów Tumski, szybko zrozumiesz, dlaczego naszym zdaniem Poznań będzie dla 2020 roku tym, czym Kraków był dla 2010 – wyjaśniono.
Poznań - Stare miasto
fot. pixabay

Wśród miejsc wartych zobaczenia w Poznaniu znalazły się Stary Rynek, Zamek Cesarski, Jezioro Maltańskie oraz Park Cytadela. To nie pierwszy raz, gdy Poznań został doceniony za granicą. W konkursie European Best Destination 2019 zajął piąte miejsce na 20 nominowanych miast. 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Ranking Lonely Planet. Te miejsca będą hitami w 2020 roku

•  Kraków najlepszym miastem na city break w Europie. Brytyjczycy uwielbiają to miejsce

___

RadioZET.pl/PAP/NC