,

Przy słynnej Zatoce Wraku powstanie park tematyczny? Nowy pomysł władz Zakynthos

Nina Czochara
28.05.2019 11:12

Władze greckiej wyspy Zakynthos planują stworzyć w rejonie Zatoki Wraku park tematyczny. W ramach nowej inwestycji miałaby powstać między innymi platforma widokowa. 

Zatoka Wraku
fot. Pixabay

Jak podaje "Rzeczpospolita", władze wyspy Zakynthos przesłały do Ministerstwa Turystyki i Środowiska plan zbudowania parku tematycznego w rejonie Zatoki Wraku - informuje portal Greek Travel Pages. 

Zakynthos: park tematyczny przy Zatoce Wraku

Nowy projekt władz Zakynthos zakłada stworzenie między innymi platformy widokowej, muzeum, restauracji, kawiarni, zaplecza sanitarnego, sklepów, punktu informacji, stanowiska medycznego, centrum konferencyjnego i zacienionych miejsc wypoczynkowych.

 

Dionizos, metropolita Zakintos, pod którego zarządem znajduje się formalnie teren z Zatoką Wraku, wezwał władze do przyjęcia propozycji i zapewnił, że szybko wdrożą plan pod warunkiem uzyskania formalnych pozwoleń. Jednocześnie duchowny podkreślił, że jeśli takiej zgody nie będzie, trzeba będzie zakazać wstępu do miejsc, które przyciągają wielu turystów. W zeszłym roku w Zatoce Wraku doszło do osunięcia się ziemi, co doprowadziło do czasowego zamknięcia plaży. Na początku tego roku władze zapowiedziały, że na sezon letni otworzą dostęp do plaży, ale turyści będą mogli przebywać tylko w wyznaczonych, bezpiecznych strefach.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC