Obserwuj w Google News

Ryanair straszy wprowadzeniem zmian. Szykują się kolejne opłaty dla pasażerów?

2 min. czytania
26.09.2022 12:47
Zareaguj Reakcja

Ostatnio Ryanair opublikował w sieci nagranie, na którym zaprezentował nowy "cennik" dla pasażerów. Czy to zapowiedź zmian?

Ryanair straszy wprowadzeniem zmian. Szykują się kolejne opłaty dla pasażerów?
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/EASTNEWS

Pasażerowie podróżujący tanimi liniami lotniczymi regularnie zamieszczają w sieci nagrania, na których pokazują swoje sposoby, niekiedy dość kontrowersyjne, na zaoszczędzenie na bagażu. Niejednokrotnie autorami podobnych filmików są klienci Ryanaira. Ostatnio irlandzki przewoźnik opublikował wideo, w którym zapowiedział zmiany w tej kwestii...

Zobacz także:  Wybrano najlepsze linie lotnicze na świecie. Jak w rankingu wypada LOT czy Ryanair?

Ryanair straszy wprowadzeniem zmian. Szykują się kolejne opłaty dla pasażerów?

Czasem w Ryanairze można dostać bilety lotnicze już za kilkadziesiąt złotych. Jednak wtedy problematyczna staje się opłata za bagaż, która nierzadko jest wyższa niż sama wejściówka na pokład. Dlatego pasażerowie robią wszystko, by jak najwięcej zaoszczędzić na bagażu. Niektóre sposoby są bardzo oryginalne... Część osób na przykład zakłada na siebie kilka warstw ubrań. Inni natomiast ukrywają dodatkowy bagaż w poduszkach oraz pod czapkami. 

Redakcja poleca

Z tego faktu doskonale zdaje sobie sprawę Ryanair. Linia ostatnio odniosła się do tego typu zachowań klientów, publikując w sieci zabawne nagranie. Do wideo dotarł portal fly4free.pl. Na początku filmu przewoźnik pokazał triki pasażerów. Na koniec zaś opublikował potencjalny cennik: poduszka na szyję 5 euro, trzy warstwy ubrania na sobie 17,50 euro, zwykła poduszka 24,99 zł, bagaż emocjonalny 0 euro.

Możemy to zrobić i to zrobimy - napisał Ryanair w opisie filmu.

Choć nagranie ma żartobliwy ton, to nie wiadomo, czy w ten sposób linia nie zapowiada zmian. Niewykluczone, że za jakiś czas przewoźnik wprowadzi dodatkowe opłaty dla pasażerów. Tym bardziej że - jak zauważa portal fly4free.pl - podobna sytuacja miała miejsce, gdy Ryanair chciał zlikwidować darmowy duży bagaż. Wówczas prezes linii Michael O'Leary mówił, że podróżni biorą za dużo walizek. Kilka miesięcy po tych słowach rzeczywiście przewoźnik zmienił swoje zasady.

Przypomnijmy, że obecnie każdy pasażer w cenie biletu może zabrać ze sobą na pokład samolotu jeden nieduży bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40x20x25 cm. Torba musi zmieścić się pod poprzedzającym go siedzeniem. Każda dodatkowa sztuka bagażu podlega dodatkowym opłatom.

RadioZET.pl/fly4free.pl