Obserwuj w Google News

Kadłub, podwozie i koła samolotu uszkodzone podczas lądowania. Pas startowy zamknięto na 2 godziny

2 min. czytania
03.10.2022 11:42
Zareaguj Reakcja

Boeing 737 należący do linii lotniczej Transavia doznał poważnych zniszczeń podczas lądowania na lotnisku we Francji. Uszkodzone zostały kadłub, podwozie oraz koła maszyny. Na pokładzie znajdowało się 160 pasażerów - nikomu nic się nie stało. Pas startowy jednak trzeba było zamknąć na 2 godziny, aby usunąć stąd szczątki i gruz.

Transavia
fot. Albin Marciniak/East News

Ostatnio pisaliśmy o incydencie, jaki przytrafił się załodze oraz pasażerom samolotu British Airways, który leciał z USA do Brazylii. Niedługo po wystartowaniu w kokpicie pękła szyba. Maszyna musiała lądować awaryjnie, ale na szczęście wszyscy wyszli z tego zdarzenia cało.

Tym razem do potencjalnie niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z francuskich lotnisk. Boeing 737 Transavia w trakcie lądowania w Nantes doznał poważnych uszkodzeń w konstrukcji samolotu. Na pokładzie przebywało 160 osób, ale nikomu nic się nie stało. Po zdarzeniu pas startowy trzeba było zamknąć na 2 godziny.

Redakcja poleca

Samolot uszkodzony podczas lądowania. Pas startowy zamknięto na 2 godziny

Pasażerowie samolotu linii lotniczych Transavia, który w ostatnich dniach leciał z Tunezji do Francji, zapamiętają go na długo. Podróż przebiegła im bowiem spokojnie, a problemy zaczęły się, kiedy maszyna osiadła na ziemi. Podczas lądowania uszkodzone zostały bowiem koła, podwozie, a także kadłub pojazdu.

Boeing 737 Transavia doznał poważnych uszkodzeń konstrukcyjnych podczas lądowania we francuskim Nantes. Jak podaje Simple Flying, pas startowy został zamknięty na dwie godziny w celu usunięcia szczątek i gruzu. Na pokładzie było 160 osób, ale nie pojawiły się żadne doniesienia na temat obrażeń wśród podróżnych.

Boeing 737-800 wykonywał lot TO3943 z międzynarodowego lotniska Dżerba Zarzis (DJE) w Tunezji i miał do pokonania ok. 1800 km do Nantes we Francji. 15-letni samolot wylądował mniej więcej o czasie, ale po przyziemieniu okazało się, że ma poważnie uszkodzone opony, podwozie i kadłub.

W raporcie stwierdzono, że dwa przednie koła odłączyły się od goleni podwozia podczas lądowania samolotu. Aviation Herald poinformował, że 737 lądował, "kiedy obie przednie opony zostały uszkodzone, co spowodowało, że samolot wytracał prędkość na przednich felgach". Następnie opuścił pas startowy i zatrzymał się na drodze kołowania, z dala od pasa startowego. Jednocześnie zostawił za sobą trochę szczątków i gruzu. Francuski śledczy ds. wypadków lotniczych wszczął dochodzenie w sprawie incydentu.

Zobaczcie, jak wyglądał samolot po felernym lądowaniu.

Źródło: Simple Flying