Obserwuj w Google News

Samolot wypadł z drogi podczas startu. Jeden z turystów nie żyje

2 min. czytania
23.09.2022 09:20
Zareaguj Reakcja

Na lotnisku w Peru doszło do tragicznego wypadku. Samolot z kilkunastoma pasażerami na pokładzie wypadł z pasa podczas startu i rozbił się na zalesionym obszarze portu lotniczego. Jedna osoba nie przeżyła wypadku.

Samolot wypadł z pasa
fot. Shutterstock

Należący do linii Saeta Peru samolot Jetstream 32 wypadł z pasa startowego podczas rozpoczęcia lotu i zatrzymał się na zalesionym obszarze ok. 70 metrów dalej. Na pokładzie znajdowało się 15 pasażerów i kilku członków załogi. Jedna osoba zginęła w wyniku wypadku, a kilka doznało obrażeń.

Do sieci trafiło wideo, które pokazuje zniszczoną maszynę leżącą poza drogą startową na terenie peruwiańskiego lotniska El Estrecho. Zobaczcie, jak wyglądał ten incydent i sprawdźcie, co jego świadkowie widzieli kilka chwil przed wypadkiem.

Redakcja poleca

Samolot wypadł z drogi podczas startu. Jeden z turystów nie żyje

Na lotnisku El Estrecho w Peru miał miejsce tragiczny wypadek. Samolot Jetstream 32 należący do linii Saeta Peru wypadł z pasa podczas startu i rozbił się kilkadziesiąt metrów dalej. Niestety jedna osoba w wyniku tego incydentu zmarła. Do sieci trafiły nagrania, które pokazują maszynę leżącą na zalesionym terenie, który okala drogę startu. 

Na pokładzie samolotu przebywało 15 pasażerów i 2 członków załogi. 5 osób doznało obrażeń, ale ich stan określany jest jako stabilny, a ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Świadkowie zdarzenia potwierdzili, że widzieli dym wydobywający się spod opon pojazdu, kiedy ten przyspieszał podczas startu. Jetstream 32 wypadł poza pas startowy i rozbił się na terenie lotniska. Większość pasażerów, a także załoga uciekli z pokładu z niewielkimi obrażeniami. Niestety jedna osoba zmarła w drodze do szpitala. 5 wciąż jest poddawanych hospitalizacji.

Lot Saeta Peru miał odlecieć z lotniska El Estrecho do międzynarodowego portu Iquitos. Samolot przygotowywał się do startu na pasie 31, który ma ok. 1200 m długości. Świadek, Ronald Paredes, powiedział w rozmowie z RPP Noticias, że gdy samolot przyspieszał, z kół wydobywał się dym. A następnie rozbił się on na końcu drogi startowej.

Samolot przyspieszył, ale w pewnym momencie zauważyłem dym wydobywający się z kół. Zaczął przechylać się na prawą stronę, wyleciał poza pas i uderzył w ziemię poza nim - powiedział świadek incydentu.

Według José Rengifo Fernandini, dyrektora ds. nagłych wypadków w regionalnym szpitalu Felipe Arriola Iglesias w Loreto, jedna osoba zmarła podczas transportu. Pięć innych jest pod obserwacją, a część została zwolniona po wyleczeniu drobnych obrażeń.

Źródło: Simple Flying