,

Sauna na plaży w Gdyni? To możliwe!

Nina Czochara
21.11.2017 12:57

Sauna z widokiem na Bałtyk – już niedługo może to być kolejna atrakcja w mieście. Na pomysł stworzenia takiego miejsca wpadło Gdyńskie Centrum Sportu. Wszystko po to, aby zachęcić turystów do korzystania z plaży również zimą. 

Sauna na plaży w Gdyni? To możliwe!
fot. Fotolia

Sauna ma powstać na plaży, w Gdyni Śródmieściu, przy kładce i falochronie w okolicy wejścia na teren mariny. Według ustaleń, kompleks ma zająć łączną powierzchnię 400 m2 i nie będzie wyższy niż 3 metry. Nowa atrakcja miałaby być alternatywą dla krótkiego sezonu letniego i początkowo działałaby wyłącznie w okresie zimowo-wiosennym. Dzięki saunie nawet zimą mielibyśmy zapewnione wysokie temperatury na plaży.

To jak nowy kompleks z sauną będzie wyglądał, zależy od pomysłu inwestora. Obiekt może być przeszklony lub zabudowany. Ważne, aby została w pełni wykorzystana atrakcyjność lokalizacji oraz widoki na Bałtyk.

Sauna na plaży
fot. Flickr

– Cieszymy się, że na plaży Śródmieście ma szansę powstać kolejne miejsce służące mieszkańcom. Takie miejsce zadowoli nie tylko fanów morsowania, których w naszym mieście nie brakuje. – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Sauny z tak pięknym widokiem znajdą zapewne zainteresowanie szerokiego grona odbiorców – dodaje.

Gdyńskie Centrum Sportu ogłosiło przetarg na najem nieruchomości od miasta. Zainteresowani przedsiębiorcy mogli składać oferty do 14 listopada 2017 roku. Minimalna kwota miesięcznego czynszu za najem ma wynosić 3500 zł netto. Otwarcie sauny pozostaje w gestii zwycięzcy przetargu. Im szybciej, tym lepiej – jak podkreślają władze Gdyni. Jeżeli nowy projekt będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, miasto nie wyklucza kontynuacji projektu.

___

RadioZET.pl/CN