,

Ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju: otwarcie, cennik, atrakcje

Nina Czochara
20.08.2019 17:08

Turyści mogą już korzystać z wieży widokowej i ścieżki w koronach drzew w Krynicy-Zdroju. Ta imponująca konstrukcja powstała na górnej stacji narciarskiej ośrodka Słotwiny Arena, na wysokości prawie 900 metrów, w pasmie Jaworzyny Krynickiej. Z wieży rozciąga się widok na Tatry i Beskid Sądecki. 

Ścieżka w koronach - Krynica-Zdrój
fot. Materiały prasowe

Wieża i ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju to pierwsza tego typu atrakcja o unikalnej konstrukcji drewnianej. Jej budowa trwała kilkanaście miesięcy. „To najwyższa drewniana wieża widokowa, wykonywana i tworzona przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli” - powiedział Grzegorz Lenartowicz, koordynator projektu.

Krynica-Zdrój: ścieżka spacerowa w koronach drzew

Drewniana konstrukcja osiąga 49,5 metra wysokości (to odpowiednik 17 pieter!) i wznosi się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) pośród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do wieży prowadzi drewniana, łagodnie wznosząca się kładka o długości 1030 metrów. Biegnie ona w koronach drzew i wpiera się na 18 wieżach wsporczych i 87 słupach. Konstrukcja powstała wśród pięknego drzewostanu, na który składają się dorodne okazy buków, jodeł oraz świerków.

Rozstawione na trasie interaktywne tablice informują o miejscowych gatunkach roślin i zwierząt oraz historii regionu. Dla dzieci dodatkową atrakcją jest 60-metrowa zjeżdżalnia. Zwiedzający mają też możliwość skorzystania z kolejki krzesełkowej. 

ZOBACZ TAKŻE: Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Powstał najwyższy na świecie drewniany rollercoaster

Ścieżka w koronach drzew w Krynicy: kiedy otwarcie?

Ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju została otwarta 19 sierpnia. Wieża i ścieżka będą czynne przez cały rok w godzinach od 9.00-19.00. Do wieży można się dostać 6-osobową kolejką krzesełkową lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych kolej linowa oraz Wieża widokowa pozostają zamknięte.

Budowla jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku. Niskie nachylenie ścieżki umożliwia korzystanie z niej osobom poruszającym się na wózku. Przy wejściu na wieżę stoją kojce, w których turyści mogą zostawić swoje psy. 

Zobacz także

Ścieżka w koronach drzew: cennik

Ścieżka w koronach w Krynicy-Zdroju będzie czynny przez cały rok. Bilet normalny na wieżę kosztuje 39 zł, ulgowy 32 zł, ze zjazdem kolejką odpowiednio 55 i 39 złotych, zjeżdżalnia 1 zjazd - 9 zł, bilet rodzinny (dwoje dorosłych i jedno lub dwoje dzieci do 12 lat) z wjazdem i zjazdem - 129 i 159 złotych. Dzieci w wieku do 3 lat mają bezpłatny wstęp. W ofercie są także warsztaty dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych w cenie 200 zł. 

Bilety wstępu na wieżę sprzedawane są w kasach w dolnej części ośrodka Słotwiny Arena oraz przy wejściu na wieżę widokową. 

Budowa ścieżki w koronach drzew w Krynicy-Zdroju rozpoczęła się w czerwcu 2017 roku. Wartość projektu to 15,7 miliona złotych, z czego 3,6 miliona pochodzi z funduszy unijnych - podaje "Rzeczpospolita".

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC