Obserwuj w Google News

Seszele: kiedy warto polecieć na wyspy? Najlepsza pogoda na wakacje

3 min. czytania
Aktualizacja 17.10.2022
05.01.2022 15:20
Zareaguj Reakcja

Seszele są idealnym kierunkiem na rajskie wakacje. Zachęcają nie tylko fantastyczne plaże i rajskie krajobrazy, ale również pogoda, która sprzyja wypoczywającym tak naprawdę przez cały rok. Kiedy najlepiej wybrać się na Seszele i jakiej pogody się spodziewać w ciągu roku? Podpowiadamy.

Seszele - pogoda
fot. Shuttrstock

Seszele, położone na wodach Oceanu Indyjskiego, około 1600 km od wybrzeży Afryki, należą do strefy klimatu równikowego wilgotnego. Oznacza to, że temperatury są tu przez cały rok wysokie i wahają się między 24 st. a 32 st. Celsjusza. Woda w morzu ma również przez cały rok stałą temperaturę ok. 25 st. C. Na tym wyspiarskim państwie nie istnieje oczywiście pojęcie „zimy” i „lata” znanych nam z Polski, ale występują pory sucha i deszczowa. Przed wyjazdem warto sprawdzić, jakiej pogody na Seszelach można się spodziewać i kiedy zaplanować wyjazd na rajskie wyspy.

Redakcja poleca

Pogoda na Seszelach – pora sucha

Szczyt sezonu na wyspach przypada na okres między kwietniem i listopadem, czyli czas pory suchej na Seszelach. Na klimat w tych miesiącach wpływa pasat południowo-wschodni, niosący nieco chłodniejsze i bardziej suche masy powietrza. Pogoda na Seszelach w tym okresie jest przyjemniejsza niż w porze deszczowej, również ze względu na niższą wilgotność powietrza.

Wyjątkiem są okresy przejściowe z pory deszczowej na suchą i odwrotnie, czyli kwiecień i październik – kiedy wilgotność powietrza jest na wysokim poziomie ze względu na niemal całkowity brak wiatru. Temperatura wody w tym okresie pory suchej ma średnio 25 stopni, więc to idealny czas na morskie kąpiele i nurkowanie.

Średnie temperatury na Seszelach (w ciągu dnia/nocą):

 • Kwiecień – 31°C/24°C
 • Maj – 30°C/22°C
 • Czerwiec – 29°C
 • Lipiec – 29°C/20°C
 • Sierpień – 28°C/19°C
 • Wrzesień – 29°C/20°C
 • Październik – 29°C/21°C

Pogoda na Seszelach – pora deszczowa

Pora deszczowa na Seszelach trwa od grudnia do marca. W tych miesiącach pogodę kształtuje tzw. pasat północno-wschodni, który niesie wilgotne masy powietrza (wilgotność na wyspach o górzystej rzeźbie terenu wzrasta nawet o 80 proc.) i często gwałtowne burze.

Warto jednak pamiętać, że pora deszczowa na Seszelach nie oznacza, że deszcz pada nieprzerwanie przez kilka miesięcy. Są to zwykle gwałtowne, ale krótkotrwałe opady, po których szybko wychodzi słońce. Łącznie, między grudniem i marcem, występuje średnio do piętnastu deszczowych dni w miesiącu. Najwięcej opadów można spodziewać się w styczniu i lutym.

Średnie temperatury na Seszelach (w ciągu dnia/nocą):

 • Grudzień – 31°C/24°C
 • Styczeń – 30°C/23°C
 • Luty – 30°C/23°C
 • Marzec – 30°C/23°C

ZOBACZ TAKŻE:  Kiedy jechać na Sri Lankę? Najlepsza pogoda na wakacje

Seszele: kiedy lecieć na rajskie wyspy?

Kiedy spodziewać się najlepszej pogody na Seszelach? Za najlepszy czas podróży do tego rajskiego zakątka uważa się okres od maja do października. Wiejący w tym czasie wiatr południowo-wschodni sprawia, że jest to najprzyjemniejszy dla turystów okres w ciągu całego roku. Temperatury, ze względu na niższą wilgotność powietrza, nie są tak męczące dla podróżnych i rzadko występują opady.

To idealny czas zarówno na morskie kąpiele i wypoczynek na piasku, jak i zwiedzanie rajskich wysepek. Średnia temperatura w ciągu dnia w tym okresie wynosi około 30°C. Popularnym miejscem wypoczynku – na Mahe, największej wyspie Seszeli – jest zatoka Beau Vallon. Wizytówką tego miejsca jest długa i szeroka plaża z białym piaskiem oraz turkusową wodą.

Redakcja poleca