Obserwuj w Google News

Silne tornado przeszło przez niektóre rejony USA. Tysiące ludzi zostało bez prądu [WIDEO]

2 min. czytania
06.05.2022 08:57
Zareaguj Reakcja

W środę przez Oklahomę przeszła potężna trąba powietrzna, która niszczyła wszystko, co napotkała na swojej drodze. Tysiące ludzi zostało bez prądu, a do sieci trafiły nagrania ukazujące siłę tego zjawiska. Sami zobaczcie.

Tornado
fot. Shutterstock

Mieszkańcy amerykańskiej Oklahomy, a w szczególności hrabstwa Seminole, w ostatnich dniach zmagali się z niebezpieczną pogodą. Rejon bowiem opanowały burze, którym towarzyszyło silne tornado. Trąba powietrzna była do tego stopnia potężna, że niszczyła wszystko, co stanęło jej na drodze.

Mocny wiatr, a także wyładowania atmosferyczne doprowadziły do tego, że pozrywane zostały linie energetyczne. Tysiące ludzi borykało się z brakiem prądu. Spójrzcie na nagrania, które pokazują skalę zjawiska.

Redakcja poleca

Silne tornado przeszło przez niektóre rejony USA. Tysiące ludzi zostało bez prądu

W środę przez Oklahomę przeszły silne burze i tornado. Niebezpieczna sytuacja pogodowa najbardziej dotknęła hrabstwo Seminole, które zamieszkuje prawie 25 tys. ludzi. Duża część z nich w ostatnich dniach borykała się z przerwami w dostawie prądu, gdyż silny wiatr pozrywał linie energetyczne.

Departament Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Krajowego Oklahomy poinformował w środę wieczorem, że w Seminole zarejestrowano "znaczne szkody" - w tym takie, które dotyczą gospodarstw domowych, budynków firm czy szkoły. Niektórych mieszkańców trzeba było tymczasowo przesiedlić, a schronisko dla nich zorganizował Czerwony Krzyż.

Zdjęcia lotnicze z Oklahoma City ABC pokazały rozległe uszkodzenia licznych konstrukcji w Seminole po tym, jak przeszła tędy burza. Nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał w wyniku gwałtownych zjawisk pogodowych, ale do służb dotarły informacje o osobach uwięzionych przez zniszczenia. Władze miasta Seminole ostrzegły ludzi przed wielokrotnymi przerwami w dostawach prądu. W całym stanie zgłoszono ponad 12 tys. takich incydentów. 

Zobaczcie, jak te zjawiska wyglądają na nagraniach.

Oglądaj

Źródło: ABC News