Obserwuj w Google News

Singapur i Malezja znoszą wszystkie restrykcje wjazdowe. Skorzysta jedna grupa turystów

2 min. czytania
04.05.2022 09:01
Zareaguj Reakcja

Władze Singapuru ogłosiły zniesienie wszystkich obostrzeń wjazdowych dla zaszczepionych turystów. Kilka dni później na podobne rozwiązanie zdecydował się rząd Malezji. 

Singapur i Malezja znoszą wszystkie restrykcje wjazdowe. Skorzysta jedna grupa turystów
fot. SHUTTERSTOCK

Coraz więcej krajów w Azji znosi większość restrykcji wjazdowych wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Pod koniec kwietnia informowaliśmy, że na taki krok zdecydowała się m.in. Tajlandia. Tamtejsze władze ogłosiły, że  turyści, którzy przyjęli szczepionkę przeciwko COVID-19, mogą już swobodnie podróżować do tego egzotycznego raju. Teraz w jej ślady poszły kolejne dwa państwa - Singapur oraz Malezja.

Redakcja poleca

Singapur znosi wszystkie restrykcje wjazdowe dla zaszczepionych turystów

Ostatnio informowaliśmy, że Singapur otwiera się na turystów. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 kwietnia, w pełni zaszczepieni podróżni i niezaszczepione dzieci poniżej 12. roku życia mogą wjechać do tego azjatyckiego kraju bez konieczności ubiegania się o specjalne pozwolenie na przekroczenie granicy. Tamtejszy minister transportu oświadczył wówczas również, że tacy turyści nie muszą już poddawać się testowi na koronawirusa po przybyciu do kraju. Zniesiony został też dla nich wymóg kwarantanny.

Teraz władze poszły o krok dalej i zniosły testy przed przylotem. Oznacza to, że zaszczepieni cudzoziemcy mogą już swobodnie przekraczać granicę. Nowe zasady weszły w życie 26 kwietnia.

Zobacz także:  Wizz Air na wakacje przeniesie swoje hitowe połączenie na inne lotnisko w Polsce. Duża zmiana od 2 czerwca

Przypomnijmy, że nadal turyści niezaszczepieni lub nie w pełni zaszczepieni nie mają możliwości uzyskania zgody (z małymi wyjątkami) na wjazd do Singapuru.

Malezja likwiduje obostrzenia wjazdowe. Duże zmiany od 1 maja

Nowe przepisy wjazdowe w Malezji weszły w życie w niedzielę 1 maja. Zgodnie z nimi w pełni zaszczepieni podróżni, ozdrowieńcy, którzy przeszli COVID-19 w ciągu ostatnich 60 dni oraz dzieci do 12 lat nie muszą już wykonywać testów na koronawirusa zarówno przed, jak i po przylocie do tego azjatyckiego kraju. Ponadto cudzoziemcy nie muszą posiadać ubezpieczenia COVID-19, aby uzyskać pozwolenie na wjazd do Malezji.

Z kolei osoby niezaszczepione nadal muszą wykonywać trzy testy na koronawirusa oraz poddać się kwarantannie. Pierwszy należy zrobić przed przylotem, drugi w ciągu 24 godzin po przyjeździe, a trzeci w czwartym dniu izolacji. 

Zobacz takżeKolejny kraj w Europie znosi obostrzenia dla turystów. Nie będą musieli robić testu przed wyjazdem

Ponadto władze Malezji zniosły część obostrzeń krajowych. Zlikwidowały m.in. obowiązek noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu oraz nakaz przedstawiania kodów QR w miejscach publicznych. Oznacza to, że mieszkańcy Malezji oraz turyści mogą wejść do pomieszczeń publicznych niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy nie.

RadioZET.pl/reuters.com/gov.pl/crisis24.garda.com/ndtv.com