,

Singapur otwiera się na turystów. Zaszczepieni będą mogli łatwiej podróżować do kraju

25.03.2022 15:00

Władze Singapuru zapowiedziały wprowadzenie nowych przepisów wjazdowych. Wraz z początkiem kwietnia dla wszystkich zaszczepionych podróżnych zniesiony zostanie obowiązek wykonywania testu po przylocie oraz występowania o specjalne pozwolenie na przekroczenie granicy.

Singapur łagodzi restrykcje Singapur otwiera się na turystów. Zaszczepieni będą mogli łatwiej podróżować do kraju. Duże zmiany dla zaszczepionych podróżnych
fot. SHUTTERSTOCK

Coraz więcej krajów w Azji luzuje zasady wjazdu dla podróżujących. Ostatnio na taki krok zdecydowała się Tajlandia. Tamtejszy rząd poinformował, że od 1 kwietnia nie będzie wymagał od turystów wykonywania testu na COVID-19 przed wylotem na urlop. Teraz w ich ślady poszły władze Singapuru. Złagodziły one przepisy dla wszystkich podróżnych, którzy przyjęli szczepionkę przeciw koronawirusowi.

Singapur otwiera się na turystów. Kto skorzysta na nowych zasadach?

Nowe przepisy zaczną obowiązywać już niebawem, bo 1 kwietnia. Zgodnie z nimi, wszyscy w pełni zaszczepieni podróżni i niezaszczepione dzieci poniżej 12. roku życia mogą wjechać do Singapuru bez konieczności ubiegania się o specjalne pozwolenie na przekroczenie granicy.

Na tym jednak nie koniec zmian. Tamtejszy minister transportu poinformował również, że tacy turyści nie będą już musieli poddawać się testowi na koronawirusa po przybyciu do kraju. Zniesiony zostanie również dla nich wymóg kwarantanny.

Zobacz także: Rząd likwiduje restrykcje wjazdowe. Znosi kwarantannę po powrocie z zagranicy

Oznacza to, że od 1 kwietnia zaszczepieni podróżni, którzy będą chcieli polecieć do Singapuru, na granicy muszą okazać tylko negatywny wynik testu na COVID-19. Honorowany jest zarówno test PCR, jak i szybszy oraz tańszy - antygenowy.

Jak podaje portal fly4free.pl, władze sugerują jednak, że wraz z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju wymóg ten może zostać zniesiony. Tym bardziej, że 1 kwietnia przestanie on obowiązywać turystów, którzy przyjeżdżają do Singapuru drogą lądową.

Przypomnijmy, że obecnie wjazd do Singapuru jest niemal niemożliwy. Zaszczepieni turyści, którzy chcą zwiedzić tej wyjątkowy kraj, muszą uzyskać specjalne zezwolenie tzw. Vaccinated Travel Pass (VTP). Ponadto zobowiązani są do wykonania testu w kierunku COVID-19 przed wyjazdem na urlop i po wylądowaniu. Do momentu uzyskania negatywnego wyniku muszą przebywać na kwarantannie. 

Z kolei turyści niezaszczepieni lub nie w pełni zaszczepieni nie mają możliwości uzyskania zgody na wjazd do Singapuru.

Zobacz także: Majorka wprowadza dress code dla turystów. Roznegliżowani cudzoziemcy nie będą mogli wchodzić do barów

Singapur znosi część obostrzeń krajowych

Na chwilę przed otwarciem granic dla cudzoziemców, 29 marca, zniesione zostaną również niektóre restrykcje obowiązujące w kraju. Zlikwidowany zostanie m.in. obowiązek zasłaniania nosa i ust na świeżym powietrzu; maski nadal jednak trzeba będzie nosić w pomieszczeniach zamkniętych.

Ponadto zwiększone zostaną limity spotkań towarzyskich z 5 do 10 osób. Więcej pracowników będzie mogło także wrócić do biur. 

Wróć do normalnego życia. Ciesz się spotkaniami z rodziną i przyjaciółmi w większym gronie, wychodź na zewnątrz bez maski i łącz się z bliskimi za granicą. Ale pamiętaj, żeby zachować wszelką ostrożność - powiedział podczas czwartkowej konferencji premier Singapuru Lee Hsien Loong.

A wy planujecie podróż do tego azjatyckiego kraju?

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader

RadioZET.pl/cnbc.com/fly4free.pl/gov.pl

Logo radiozet Dzieje się