,

Spacer w koronach drzew? W Krynicy Zdroju powstaje „podniebna” ścieżka

Nina Czochara
23.11.2017 16:57

W Polsce pojawi się pierwsza drewniana wieża oraz ścieżka spacerowa zawieszona w koronach drzew. To pierwszy tego typu projekt w Europie. Atrakcja będzie gotowa najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Spacer w koronach drzew? W Krynicy Zdroju powstaje „podniebna” ścieżka
fot. wiezawidokowa.pl

Niezwykła drewniana wieża, o wysokości niemal 50 metrów, powstaje na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.), pośród lasów Jaworzyny Krynickiej. Równie efektowna będzie ponad kilometrowa ścieżka, która ma do niej prowadzić. Wszystko w imponującym otoczeniu koron drzew. Dużą atrakcją, szczególnie dla dzieci, będzie 60-metrowa zjeżdżalnia.

Cała konstrukcja ma opierać się na 18 wieżach i 87 słupach! Dodatkowo będzie w całości wykonana z drewna, co wyróżnia ją na tle innych tego typu obiektów w Europie (np. na Słowacji oraz w Czechach). Na trasie powstaną również specjalne tablice edukacyjne, dzięki którym zwiedzający będą mogli lepiej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu.

Aby dostać się na szczyt wieży, można skorzystać z 6-osobowej kolejki krzesełkowej. Aktywni mogą postawić na dłuższy spacer i podziwianie wyjątkowej natury. Drewniana konstrukcja ma być dostosowana do osób niepełnosprawnych i będzie dostępna przez cały rok.

Pomysłodawcy projektu wierzą, że wieża wraz z „podniebną” ścieżką stanie się największą atrakcją w regionie przyciągającą nie tylko polskich, ale też zagranicznych turystów. 

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/CN