,

Stewardessa zdradza, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w hotelu. Te triki mogą zaskoczyć

07.01.2022 12:00

Była stewardessa podzieliła się z internautami swoimi sposobami na zwiększenie bezpieczeństwa w hotelu. Według niej, wystarczy pamiętać jedynie o dwóch prostych czynnościach. 

Stewardessa zdradza, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w hotelu. Te triki mogą zaskoczyć
fot. SHUTTERSTOCK

Jak podaje portal nypost.com, stewardessa, która była członkiem personelu pokładowego przez ponad 10 lat, ostatnio podzieliła się z internautami wskazówkami dotyczącymi zachowania bezpieczeństwa w pokoju hotelowym. Swoje sposoby opisała na popularnym portalu brytyjskim "Mumsnet". Te triki mogą was zaskoczyć!

Zobacz także: Zakaz podróży dla niezaszczepionych. Wyjazdy z ZEA tylko po trzeciej dawce

Jak zadbać o własne bezpieczeństwo w hotelu? Stewardessa zdradza dwa triki

Była stewardessa zdradziła, że za każdym razem, gdy zatrzymuje się w hotelu, puka do drzwi przed wejściem do swojego pokoju. "Nierzadko zdarza się, że hotele przypadkowo dwukrotnie rezerwują jeden apartament" - wyjaśniła. W takiej sytuacji moglibyśmy stać się świadkami sytuacji, których niekoniecznie chcielibyśmy oglądać.

Ponadto kobieta radzi, aby zawsze zamykać drzwi pokoju na dodatkową zasuwę, nawet gdy chcemy się tylko szybko przebrać.

"Wiele razy budziłam się w nocy i słyszałam, jak ktoś otwierał moje drzwi elektronicznym kluczem zaprogramowanym do mojego pokoju. Po kilku incydentach nauczyłam się przebierać i spać z zablokowanym wejściem" - tłumaczyła.

Zobacz także: Europejski kraj wprowadza surowe obostrzenia. Samoloty, pociągi i autobusy tylko dla zaszczepionych

Jak czytamy na portalu nypost.com, istnieją także inne sposoby, dzięki którym można sprawdzić, czy nasz pokój hotelowy jest bezpieczny. Według Justina Aldricha, który pracował w hotelach przez ponad siedem lat, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jak zamontowane są zamki w drzwiach. Jeśli założone są nieprawidłowo, będzie można je bardzo łatwo otworzyć. Część turystów, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, podróżuje nawet z własną blokadą na drzwi.

Były pracownik hoteli wspomniał również, żeby nigdy nie nosić przy sobie etui na kartę, którą otrzymujemy podczas zameldowania. Dlaczego? Otóż osoby, które zgubią kartę z osłonką, na której widnieje numer pokoju, ułatwiają zadanie złodziejom.

loader

RadioZET.pl/nypost.com