Obserwuj w Google News

Strajk we Włoszech. Utrudnienia dla podróżujących i odwołane loty

1 min. czytania
11.10.2021 14:15
Zareaguj Reakcja

W poniedziałek (11 października) we Włoszech ogłoszono całodobowy strajk w transporcie. Protest wywołał utrudnienia w komunikacji miejskiej. Ponadto odwołano ponad 120 krajowych i zagranicznych lotów.

Strajk we Włoszech. Utrudnienia dla podróżujących i odwołane loty
fot. SHUTTERSTOCK

Strajk we Włoszech ogłoszony został przez kilka autonomicznych związków zawodowych. Protest zorganizowano pod hasłem żądań poprawy warunków płacowych i bezpieczeństwa w pracy oraz wzmocnienia taboru transportu publicznego. Ponadto - jak mówili związkowcy - to także strajk przeciwko polityce rządu Maio Draghiego. Według protestujących to właśnie na barki pracowników przerzucono ciężar problemów kraju.

Do strajku dołączyli również niektórzy pracownicy szkół, domagając się zwiększenia nakładów na oświatę.

Podczas wieców pojawiły się też hasła przeciwko obowiązkowi posiadania przepustki sanitarnej, który wejdzie w życie w piątek we wszystkich miejscach pracy w kraju.

Redakcja poleca

Strajk we Włoszech. Utrudnienia dla podróżujących i odwołane loty

W poniedziałek w Rzymie zorganizowano manifestację związkowców w centrum, która dodatkowo zwiększyła problemy na zakorkowanych ulicach. Jedna linia metra nie działa, a na dwóch pozostałych ograniczono liczbę pociągów. Utrudnienia zanotowano także w innych miastach.

Organizatorzy strajku zapewnili funkcjonowanie komunikacji miejskiej w porze porannego i popołudniowego szczytu.

Ponadto linie lotnicze Alitalia, które wkrótce mają zostać przekształcone w nową firmę pod nazwą ITA (Italia Trasporto Aereo) poinformowały w poniedziałek o odwołaniu 127 lotów krajowych i zagranicznych planowanych na ten dzień, a także 11 na wtorek.

RadioZET.pl/PAP