Obserwuj w Google News

Tajlandia znosi wszystkie restrykcje wjazdowe. Duże zmiany dla turystów od 1 października

2 min. czytania
26.09.2022 10:04
Zareaguj Reakcja

Władze Tajlandii zadecydowały o zlikwidowaniu wszystkich obostrzeń nałożonych na podróżnych w związku z pandemią koronawirusa. Nowe zasady wjazdu zaczną obowiązywać od 1 października.

Tajlandia znosi wszystkie restrykcje wjazdowe. Duże zmiany dla turystów od 1 października
fot. SHUTTERSTOCK

Spora część krajów już jakiś czas temu całkowicie zniosła restrykcje wjazdowe wprowadzone w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa. Już niebawem do tego grona dołączy kolejne państwo - Tajlandia. Sprawdź, co się zmieni.

Zobacz także:  Czerwone alerty i odwołane loty na Wyspach Kanaryjskich. Nadeszła burza tropikalna Hermine

Tajlandia znosi wszystkie restrykcje wjazdowe od 1 października

Jak podaje portal vietnamplus.vn, nowe zasady mają zacząć obowiązywać od 1 października. Zgodnie z nimi osoby podróżujące do Tajlandii nie będą już musiały przedstawiać certyfikatu potwierdzającego przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19, przejście infekcji ani okazywać negatywnego wyniku testu na koronawirusa. 

Redakcja poleca

Chociaż obecnie wykonanie testu przed przyjazdem również nie jest obowiązkowe, to osoby niezaszczepione, które chcą swobodnie podróżować po całym terytorium Tajlandii powinny poddać się badaniu do 72 godzin przed podróżą. "W przypadku braku testu, konieczne jest zastosowanie się do zaleceń wydanych przez służby w momencie kontroli po przylocie, które mogą obejmować dodatkowe badania, konieczność pozostania we wskazanym miejscu itd." - czytamy na stronie rządowej.

1 października ma też przestać obowiązywać stan wyjątkowy w kraju, który został wprowadzony pod koniec marca 2020 r. Od tego dnia osoby zakażone, które nie wykazują żadnych objawów lub mają tylko łagodne objawy, nie będą już poddawane kwarantannie. Zalecone zostanie im jednak przestrzeganie środków bezpieczeństwa, m.in. noszenie masek ochronnych oraz trzymanie dystansu społecznego.

Ogólny globalny trend dotyczący sytuacji COVID-19 ulega poprawie. Liczba nowych przypadków spada, tak jak liczba zgonów - powiedział Taweesin Visanuyothin, rzecznik rządowego Centrum Administracji Sytuacyjnej COVID-19.

Z kolei Sophon Iamsirithaworn, zastępca dyrektora generalnego Departamentu Kontroli Chorób, wyjaśnił, że restrykcje zostaną złagodzone, ponieważ objawy zakażenia koronawirusem są obecnie podobne do objawów przeziębienia. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia jednocześnie obniżyło status COVID-19 z niebezpiecznej choroby zakaźnej na kontrolowaną chorobę zakaźną.

Zobacz także:  Samolot wypadł z drogi podczas startu. Jeden z turystów nie żyje

RadioZET.pl/gov.pl/vietnamplus.vn/washingtonpost.com