Obserwuj w Google News

Tak w samolocie podróżują psy i koty. Nagrania pracownika lotniska obiegły sieć

2 min. czytania
30.08.2022 11:39
Zareaguj Reakcja

Niejeden pasażer z pewnością zadawał sobie już pytanie, jak wygląda podróż zwierzaków samolotem, a dokładniej w luku bagażowym. Jeden z pracowników z lotniska opublikował na TikToku krótkie nagrania, które pokazują, jak nasze pupile przygotowywane są do rejsu i w jakich warunkach latają. Filmiki bardzo szybko obiegły sieć i wywołały spore oburzenie wśród internautów. 

Podróż samolotem ze zwierzęciem
fot. Shutterstock

Cześć pasażerów decyduje się na zabranie w podróż samolotem swojego zwierzaka. Nie zawsze jest jednak możliwe zabranie go na pokład samolotu. Chociaż każda linia lotnicza ma swoje przepisy, to w niektórych przypadkach, jeśli nasz pupil waży powyżej 8 kg, koniecznie jest jego nadanie do luku bagażowego. Osoby, które decydują się na ten krok, nie wiedzą tak naprawdę, jak zwierzaki przygotowywane są do lotu i w jakich warunkach podróżują. Wszelkie wątpliwości w tej kwestii rozwiał pracownik lotniska.

Redakcja poleca

Jak samolotem podróżują psy i koty? 

Na swoim profilu Dj Sugue na TikToku pracownik lotniska wrzucił kilka nagrań, m.in. z luku bagażowego, gdzie w czasie lotu przewożone są zwierzęta. Okazuje się, że pupile schowane w transporterach trafiają do luku taśmociągiem, tak samo jak nasze walizki.

Następnie są przymocowywane do podłoża specjalnymi pasami, lub też stawiane na paletach i wówczas przypinane. Widać to na krótkich filmikach. 

Pod nagraniami pojawiło się wiele komentarzy. Część internautów była oburzona warunkami, w jakich podróżują zwierzęta.

– Po prostu koszmar!
 
– Mój kot by umarł ze stresu.
 
– To takie smutne. 
 
– Nigdy nie umieściłbym zwierzaka w takim samolocie. To karygodne. 

Wzburzenie internautów wokół formy transportu zwierząt ostudził nieco autor nagrań z TikToka. Przyznał on, że zasady przewozu psów czy kotów są różne w konkretnych liniach lotniczych. Dodał, że niektórzy przewoźnicy zgadzają się, aby zwierzęta podróżowały razem z właścicielami w kabinie, pod warunkiem uiszczenia odpowiedniej opłaty.

Źródło: TikTok, Wprost

Redakcja poleca