Obserwuj w Google News

Tak wygląda największy basen świata. Jest tak duży, że można w nim żeglować [FOTO]

1 min. czytania
15.01.2021 11:38
Zareaguj Reakcja

Największy basen na świecie znajduje się w Chile, a z jego uroków mogą korzystać goście kurortu San Alfonso del Mar. Basen ten został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Jest tak olbrzymi, że można w nim pływać kajakiem, nurkować, a nawet żeglować.

Tak wygląda największy basen świata. Jest tak duży, że można w nim żeglować [FOTO]
fot. SHUTTERSTOCK

San Alfonso del Mar to znany kurort, który zlokalizowany jest w Chile, w północnej części gminy Algarrobo, nad Oceanem Spokojnym. Ośrodek słynie przede wszystkim z największego basenu na świecie, który wpisany został do Księgi Rekordów Guinessa. 

Redakcja poleca

Największy basen świata znajduje się w Chile [FOTO]

Basen ma ponad kilometr długości (dokładnie 1013 metrów) i zajmuje powierzchnię 8 hektarów. Także jego głębokość jest imponująca, bo wynosi do 35 metrów. Obiekt ten może pomieścić około 250 mln litrów wody, która pobierana jest prosto z morza, a następnie filtrowana. Woda w basenie ma temperaturę około 26 stopni Celsjusza. 

Basen jest tak duży, że można w nim nie tylko pływać, ale także nurkować czy żeglować. Prowadzone są w nim również zajęcia fitness.

Warto także wspomnieć, że kurort San Alfonso del Mar, oprócz największego basenu na świecie, oferuje także inne atrakcje. W ośrodku znajdziemy m.in. restauracje, puby, spa, place zabaw, siatkówkę plażową, czy korty do tenisa.

RadioZET.pl