Obserwuj w Google News

Tania europejska linia zawiesza wszystkie loty. Utrudnienia dotkną nawet 3 tys. pasażerów

2 min. czytania
07.09.2022 09:03
Zareaguj Reakcja

Linia lotnicza Blue Air poinformowała, że wstrzymała wszystkie loty do 12 września. Stało się tak po tym, jak rumuński rząd zablokowało konta bankowe spółki z powodu nieopłaconej grzywny. Klienci taniego przewoźnika muszą przygotować się na utrudnienia. 

Blue Air
fot. Shutterstock

Jak podała agencja Reutera, w lipcu rumuński urząd ochrony konsumentów (ANPC) ukarał Blue Air grzywną w wysokości 2 mln euro za odwołanie ponad 11 tys. lotów w okresie od kwietnia 2021 roku do kwietnia 2022 roku. Firma zapowiedziała, że zaskarży tę karę.

Okazuje się jednak, że rumuńskie ministerstwo środowiska zablokowało konta bankowe taniego przewoźnika za niezapłacenie nałożonej grzywny. Jednocześnie zaapelowano do klientów, aby nie kupowali nowych biletów. Blue Air w obliczu tych problemów zostało zmuszone do tymczasowego zawieszenia wszystkich lotów. 

Redakcja poleca

Blue Air zawiesza wszystkie loty

Tania linia lotnicza Blue Air zawiesiła wszystkie swoje loty do 12 września. Przypomnijmy, że rumuński przewoźnik obsługuje loty z Bukaresztu, Bacau, Klużu-Napoki i Jassów. Ogłoszone zakłócenia mogą dotknąć nawet 3 tys. pasażerów.

Przedstawiciele Blue Air opublikowali oświadczenie w tej sprawie.

– Ze względu na nieprzewidzianą sytuację polegającą na zajęciu przez ministerstwo środowiska wszystkich rachunków spółki Blue Air Aviation S.A., linia nie jest w stanie pokryć bieżących kosztów niezbędnych do prowadzenia operacji lotniczych. Właśnie dlatego jest zmuszona zawiesić do poniedziałku 12 września 2022 r. wszystkie zaplanowane loty z rumuńskich portów lotniczych – czytamy w komunikacie.

Jak podaje portal UK Aviation News, w ciągu roku (kwiecień 2021-2022) linia Blue Air sprzedawała promocyjne taryf na loty, które później były odwoływane. Według rumuńskiego urzędu ochrony konsumentów (ANPC) było to świadome posunięcie ze strony przewoźnika. Spółka musi nadal spłacić klientom ponad 10 milionów euro zwrotów za anulowane rejsy.

Źródło: Reuters, TVN24, UK Aviation News

Jak się spakować na podróż
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock