Obserwuj w Google News

Wypadek na drodze do Morskiego Oka. Zderzyły się dwa wozy konne

2 min. czytania
18.07.2022 14:27
Zareaguj Reakcja

Dwa wozy konne zderzyły się na drodze do Morskiego Oka. Jedna osoba została ranna. Obecnie sprawę wyjaśnia zakopiańska policja.

Wypadek na drodze do Morskiego Oka. Zderzyły się dwa wozy konne
fot. MAREK DYBAS/REPORTER/EASTNEWS

Do tego incydentu doszło w minioną sobotę 16 lipca w godzinach popołudniowych. Wypadek miał miejsce na drodze prowadzącej do Morskiego Oka.

Zobacz także: Wypadek w Tatrach. Śmigłowiec przetransportował do szpitala dwóch mężczyzn

Tatry. Wypadek na drodze do Morskiego Oka. Zderzyły się dwa wozy konne

Jak podaje portal m.podhale24.pl, dwa wozy konne zderzyły się na drodze do Morskiego Oka. Do wypadku doszło na trasie pomiędzy Palenicą Białczańską a Włosienicą, a dokładniej w okolicy zejścia na szlak w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Wiadomo, że fasiągi jechały z przeciwnych stron. Jedna z osób jadących na wozie została ranna. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala na dodatkowe badania.

Zobacz także:  Na Mazurach drożej niż w Hiszpanii. Ceny wakacji w Polsce nawet o 54 proc. wyższe niż za granicą

Fasiągi jechały w przeciwnych kierunkach. Lekko ranna została jedna osoba, którą zabrano do szpitala - potwierdza zdarzenie asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, cytowany przez portal m.podhale24.pl.

Szczegóły dotyczące tego, jak doszło do wypadku, nie są jeszcze znane. Obecnie sprawę wyjaśnia zakopiańska policja oraz służby Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Morskie Oko to największe i zarazem najbardziej znane jezioro w Tatrach. Położone jest w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m. Co roku miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie. Turystów przyciągają tam przede wszystkim niesamowite widoki.

Przypomnijmy, że ostatnio Stowarzyszenie Przewoźników do Morskiego Oka poinformowało, że  zmienił się cennik za przejazd wozem konnymW tym sezonie za wjazd na Włosienicę turyści będą musieli zapłacić 70 zł, czyli o 20 zł niż przed rokiem. Cena za kurs w dół wyniesie natomiast 50 zł. Dzieci do 4. roku życia nie płacą za przejazd. Podwyżka cen spowodowana jest wzrostem kosztów utrzymania koni, a także organizowania przewozów.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/m.podhale24.pl/sadeczanin.info/polskatimes.pl