Obserwuj w Google News

To najbardziej romantyczne miasta w Europie Środkowej. Na liście CNN aż cztery miasta z Polski

Nina Czochara
2 min. czytania
26.04.2019 09:36
Zareaguj Reakcja

CNN wybrało 15 miast w Europie Środkowej, które najlepiej sprawdzą się na romantyczny wyjazd we dwoje. Mamy powody do dumy, ponieważ w zestawieniu znalazły się aż cztery miasta z Polski – Sopot, Krynica Zdrój, Kazimierz Dolny i Sandomierz.

Sandomierz
fot. Shutterstock

Amerykańska stacja telewizyjna CNN wybrała 15 niewielkich, "zacisznych miast" w Europie Środkowej które, zdaniem autorów zestawienia, idealnie nadają się na romantyczny wypad. Wśród wyróżnionych znalazły się cztery miasta z Polski. 

Sopot: "wyjątkowa atmosfera"

Na liście CNN pojawił się Sopot, uznany za jedną z najbardziej urokliwych nadmorskich miejscowości, w której "wyjątkowa atmosfera panuje przez cały rok". Jako główne atrakcje miasta wymieniono secesyjne budynki, słynny Krzywy Domek i najdłuższe w Europie drewniane molo. Jak zaletę wymieniono też kulinarne zaplecze tego kurortu.

Sopot
fot. Fotolia

Krynica Zdrój: "ucieczka od zgiełku"

Autorzy zestawienia zwracają uwagę, że Krynica-Zdrój w porównaniu z Zakopanem, jest miejscem zdecydowanie spokojniejszym i mniej obleganym przez turystów. To "idealny wybór dla osób szukających klimatycznej ucieczki". Miasto znane jest ze swoich źródeł z leczniczą wodą, szlaków do spacerowania wśród bajkowych Beskidów oraz zabytków architektonicznych. Jako największą atrakcję CNN wymienia Jaworzynę Krynicką – szczyt w Krynicy Zdroju, najwyższy w Paśmie Jaworzyny. 

Kazimierz Dolny: "spacery nad Wisłą"

" Kazimierz Dolny, który położony jest na brzegu Wisły, może być najlepiej strzeżoną tajemnicą Polski" – tak o tym nadwiślańskim mieście pisze CNN. Jako najważniejsze atrakcje miasta wymieniono długie spacery wzdłuż rzeki, niesamowite polskie dania i wspaniałe widoki na stare miasto.

Kazimierz Dolny
fot. Shutterstock

Sandomierz: "Stare Miasto i zabytkowe domy"

Według CNN Sandomierz ma wszystko, co jest potrzebne do romantycznego wypoczynku. Na szczególne wyróżnienie zasługuje sandomierskie Stare Miasto z gotyckim ratuszem oraz zabytkowymi kamienicami. Zdaniem autorów zestawiania Sandomierz jest również idealnym miejscem na nastrojowe pikniki wśród zieleni i w okolicach Wisły.

Na liście CNN, wśród 15 najbardziej romantycznych miast w Europie Środkowej, znalazły się również, m.in. Eger i Tokaj na Węgrzech, Mikulov i Telcz w Czechach oraz Trenczyn na Słowacji.

Przeczytaj także:

  Powstał ranking najbardziej gościnnych krajów świata. Polska w czołówce!

•  Ranking jakości życia. Gdańsk wyprzedził m.in. Lizbonę i Los Angeles

___

RadioZET.pl/NC