,

To najwyższy kryty wodospad na świecie. Powstał na lotnisku w Singapurze

Nina Czochara
18.04.2019 09:22

Na lotnisku Jewel Changi Airport w Singapurze oficjalnie otwarto największy na świecie kryty wodospad. Zjawiskowa konstrukcja ma 40 metrów wysokości i jest zasilana wodą deszczową. 

Wodospad - lotnisko w Singapurze
fot. Facebook/Changi Airport

Najbardziej charakterystycznym punktem nowego terminala na lotnisku w Singapurze jest swoista dżungla, w której centrum stworzono niesamowity wodospad - Rain Vortex. Będzie to najwyższy na świecie wodospad znajdujący się pod dachem. Projekt stworzył znany kanadyjsko-izraelski architekt, Moshe Safdie. Wartość tej inwestycji szacowana jest na niemal 1,3 mld dolarów.

Singapur: 40-metrowy wodospad na lotnisku

Nowa cześć lotniska to supernowoczesny budynek w kształcie okręgu, którego dach stworzono ze szkła i stali. W samym środku dachu znajduje się otwór, dzięki któremu woda deszczowa tworzy 40-metrowy wodospad opadający do samego serca porośniętego tropikalną roślinnością terminala. Na kaskadowych tarasach posadzono ponad 200 różnych gatunków roślin. Pomiędzy roślinnością znajdują się ścieżki oraz tarasy, dzięki którym pasażerowie i turyści mogą podziwiać wodospad. Pierwsi zwiedzający byli świadkami premierowego pokazu multimedialnego - połączenia dźwięku, światła i wody.

ZOBACZ TAKŻE: Singapur: 8 rzeczy, które musisz zrobić w tym mieście

Lotnisko w Singapurze najlepszym na świecie

Lotnisko Changi w Singapurze nie ma sobie równych. W prestiżowym rankingu Skytrax, od siedmiu lat lat wybierane jest najlepszym lotniskiem na świecie. To 16. najbardziej ruchliwy port lotniczy na świecie — rocznie obsługuje ok. 62,2 mln pasażerów. 

Co sprawia, że singapurskie lotnisko jest tak wyjątkowe? Jego piękna architektura, czystość,  luksusowe udogodnienia, zielone tereny oraz bogata oferta restauracji i atrakcji. 

Ponadto lotnisko Chiangi w Singapurze przygotowało dla podróżnych zjeżdżalnie, kino, a nawet basen z jacuzzi na dachu sąsiedniego hotelu. Dodatkowym atutem lotniska jest położenie. Do centralnej dzielnicy biznesowej Singapuru można dojechać w zaledwie 30 minut.

ZOBACZ TAKŻE: Ranking najbardziej punktualnych linii lotniczych świata. Duży spadek LOT-u 

Zobacz także

Źródło: TVN24

___

RadioZET.pl/NC