Obserwuj w Google News

Trąba wodna zaskoczyła turystów nad Morzem Czarnym. Do sieci trafiło szokujące nagranie

2 min. czytania
20.08.2021 09:13
Zareaguj Reakcja

W internecie pojawiło się wideo, które pokazuje, jak trąba wodna "weszła" na wybrzeże Morza Czarnego w Rosji. W okolicy znajdowali się turyści i ludzie pracujący w jednym z kurortów. Na nagraniu widać, jak żywioł niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze, a ludzie próbują przed nim uciec.

Trąba wodna
fot. Shutterstock

Ostatnie tygodnie obfitują w niebezpieczne zjawiska pogodowe, które dają się we znaki zarówno mieszkańcom danych regionów, jak i turystom tu przebywającym. W Czechach panują wyjątkowe susze, które spędzają sen z powiek tamtejszym władzom. W meksykański półwysep Jukatan z kolei uderzyła burza tropikalna.

W wielu regionach pojawiają się też tornada, które sieją prawdziwe spustoszenie. Są też rejony, gdzie występują rzadkie zjawiska, takie jak trąby wodne. Jedna z nich nawiedziła ostatnio wybrzeże Morza Czarnego w okolicach Noworosyjska. Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje skalę tego zjawiska.

Redakcja poleca

Trąba wodna zaskoczyła turystów nad Morzem Czarnym. Do sieci trafiło szokujące nagranie

W ostatnich dniach u wybrzeży Morza Czarnego w rejonie Noworosyjska pojawiła się trąba wodna. Żywioł początkowo szalał wyłącznie nad wodą, ale szybko zaczął przemieszczać się w kierunku brzegu.

Trąba wodna tworzy się nad zbiornikiem wodnym i rzadko kiedy dociera aż do lądu. Nawet jeśli przemieści się w tym kierunku, jej siła znacznie słabnie w zetknięciu z ziemią. Tym razem jednak po drodze wyrządziła ona sporo szkód.

Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje, jak wodny lej dociera do przystani. Po drodze zahacza o zakotwiczoną na wzburzonym morzu łódź, a następnie idzie w kierunku miejsc, gdzie znajdują się obiekty turystyczne - m.in. leżaki i łóżka plażowe z baldachimami - a także sprzęt, z którego korzystają tutaj przyjezdni.

Na wideo widać, jak pracownicy tego miejsca, a także turyści, próbują schować się przed żywiołem pod stojącą tutaj wiatą. Niestety silny wiatr zrywa jej dach i unosi go do góry. Zresztą sami zobaczcie, jak niepokojąco to wygląda.

Przypominamy, że miejscowość Noworosyjsk leży w Rosji, w Kraju Krasnodarskim i jest jednym z głównych portów Morza Czarnego. Zamieszkuje ją ok. 275 tysięcy osób.

Źródło: Twitter, Youtube, TwojaPogoda