,

Turystka zabrała z plaży na Sardynii piasek. Bała się wywieźć "pamiątkę", więc wysłała ją pocztą

18.10.2022 12:42

Pewna turystka z Niemiec zabrała z plaży na Sardynii piasek. Kobieta nie chciała jednak zostać przyłapana na wywożeniu "pamiątki" na lotnisku, dlatego postanowiła wysłać ją pocztą do swojego domu. Teraz będzie musiała zapłacić wysoką karę.

Turystka zabrała z plaży na Sardynii piasek. Bała się wywieźć "pamiątkę", więc wysłała ją pocztą
fot. Shutterstock/Facebook(Sardegna Rubata e Depredata)

Sardynia słynie z wyjątkowo pięknych plaż. Niestety regularnie turyści próbują zabrać z włoskiej wyspy jej skarby - piasek, kamyki czy muszelki. Takie działania są niedozwolone i surowo karane. Ostatnio przekonała się o tym na własnej skórze pewna obywatelka Niemiec. O tym zdarzeniu poinformowało stowarzyszenie Sardynia Okradana i Rabowana.

Zabrała z plaży na Sardynii piasek. Bała się wywieźć "pamiątkę", więc wysłała ją pocztą

Turystka ukradła piasek - jak się później okazało - ze słynnej plaży Is Arutas koło Oristano. "Pamiątkę" chciała zabrać do swojego domu. Bała się jednak, że pracownicy lotniska sprawdzą jej bagaż i znajdą zdobycz. Dlatego zdecydowała się wysłać ziarenka piasku kwarcowego pocztą.

Nie wszystko jednak poszło zgodnie planem Niemki... Jedna z pracownic poczty zainteresowała się przesyłką zaadresowaną do Bawarii. Jej podejrzenia wzbudziła zawartość dziwnej paczki. Finalnie postanowiła zawiadomić siły porządkowe. Policjanci otworzyli pakunek. W środku znaleźli dwie torby z piaskiem o wadze pół kilograma.

Zobacz także: Znalazł niedźwiedzia pod werandą domu. Zwierzę ważyło ponad 180 kg

Turystka, który wydała 11 euro na wysłanie paczki do domu, teraz będzie musiała zapłacić wysoką karę. Sięga ona często na Sardynii kilku tysięcy euro. W przypadku Niemki ustalenie jej adresu, by dostarczyć grzywnę, jest bardzo proste - podała go na przesyłce.

- Mając całkowitą świadomość popełniania przestępstwa i nie zamierzając rezygnować z łupu, osoba ta, myśląc, że wszystkich przechytrzy, obmyśliła genialny plan - podkreśliło z sarkazmem stowarzyszenie obrońców środowiska, walczące z plagą wywozu z Sardynii piasku, kamieni i muszelek. Dodano, że piasek z plaży Is Arutas wróci na swoje miejsce.

Przypomnijmy, że co roku w sezonie wakacyjnym władze Sardynii apelują do turystów o niewywożenie piasku, kamyków i muszelek z plaż. Najczęściej podróżni próbują zabrać "łupy" z wyspy w workach lub w plastikowych butelkach.

Skalę tego zjawiska najlepiej obrazują gabloty w terminalach, gdzie można zobaczyć odebrane urlopowiczom "skarby" Wracają one potem z powrotem na sardyńskie plaże. Za wywóz piasku z plaży na Sardynii można dostać mandat w wysokości od 500 do nawet 3000 euro.

loader

RadioZET.pl/PAP(Sylwia Wysocka)