,

U wybrzeża Korsyki pojawiła się potężna trąba wodna. Do sieci trafiły szokujące nagrania

05.10.2021 07:59

W weekend u wybrzeża północnej części francuskiej wyspy Korsyka pojawiła się dużej wielkości trąba wodna. Zaniepokoiła ona mieszkańców miasta Ile-Rousse i przebywających tutaj turystów. Do sieci trafiły nagrania ukazujące to zjawisko.

Trąba wodna
fot. Shutterstock

Korsyka to malownicza wyspa na Morzu Śródziemnym, położona na zachód od Włoch i na południowy wschód od kontynentalnej części Francji. Zamieszkuje ją ok. 340 tys. mieszkańców, ale region ten cieszy się także ogromnym zainteresowaniem turystów. Tłumnie przybywają tu w sezonie i też poza nim.

W ostatni weekend u wybrzeży północnej części tego terenu uformowała się trąba wodna. W internecie pojawiły się materiały pokazujące, jak się tworzy i jaką ma wielkość. Trzeba przyznać, że taki widok robi wrażenie.

U wybrzeża Korsyki pojawiła się potężna trąba wodna. Do sieci trafiły szokujące nagrania

U wybrzeża Korsyki w sobotę utworzyła się potężna trąba wodna. Znajdowała się ona w bezpiecznej odległości od lądu, ale i tak porządnie zaniepokoiła mieszkańców północnego regionu wyspy. Zjawisko doskonale było widać z plaży w mieście Ile-Rousse.

Lej, który dotknął wody, pojawił się zupełnie nagle, ale zaledwie po kilku minutach też naturalnie się rozproszył i zniknął. Wodne tornado nie zdążyło dotrzeć na ląd i niczego nie zniszczyło. Ale dostarczyło świadkom mocnych wrażeń.

Do sieci trafiły nagrania, które pokazują trąbę wodną w pobliżu Korsyki. Internauci z jednej strony są zachwyceni tym, co widzą, a z drugiej przerażeni. Dali temu wyraz w komentarzach.

Widok jest niezwykły, ale dobrze, że nikomu nic się nie stało.
 
Wow.
 
Apokalipsa - piszą.

Sami zobaczcie, jak wyglądało zjawisko, które utworzyło się ostatnio w pobliżu francuskiej wyspy.

Przypominamy, że trąba wodna jest pewnym rodzajem trąby powietrznej, który występuje nad zbiornikiem wodnym. Najczęściej ma kształt wąskiego lejka, odwróconego stożka lub kolumny. Wyrasta z podstawy chmury Cumulonimbus lub Cumulus congestus i wydłuża się w kierunku powierzchni wody. Zjawisko najczęściej występuje między późną wiosną a wczesną jesienią, ale teoretycznie może się pojawić o każdej porze roku i doby. Zwykle trwa bardzo krótko - ok. 5-10 minut i rzadko kiedy dociera na ląd. Najwięcej trąb wodnych obserwuje się w strefach tropikalnych i subtropikalnych.

Źródło: Onet

loader