,

U wybrzeża Kuby utworzyła się potężna trąba wodna. Zjawisko udało się nagrać mieszkańcom

19.10.2021 09:27

W ostatnich dniach w okolicach Kuby można było zobaczyć niepokojące zjawisko. U wybrzeża wyspy utworzyła się bowiem trąba wodna, która zszokowała mieszkańców. Potężny lej udało się uchwycić na nagraniach. Sami zobaczcie, jak wyglądał.

Trąba wodna
fot. Shutterstock

Trąba wodna to rodzaj trąby powietrznej, która występujące nad powierzchnią wody. Najczęściej przybiera kształt wąskiego lejka wyrastającego z podstawy chmury i wydłużającego się w kierunku powierzchni zbiornika wodnego. Zjawisko to występuje zwykle między późną wiosną a wczesną jesienią i to nad wodami w strefach subtropikalnych i tropikalnych.

Na początku października z takim zdarzeniem mieli do czynienia mieszkańcy jednej z francuskich wysp. Otóż wówczas trąba wodna utworzyła się u wybrzeża malowniczej Korsyki. W ostatnich dniach z kolei potężny lej wodny nawiedził Kubę. Zaniepokojeni mieszkańcy nagrali incydent i zamieścili wideo w sieci.

U wybrzeża Kuby utworzyła się potężna trąba wodna. Zjawisko udało się nagrać mieszkańcom

W sobotę (16.10) u południowego wybrzeża Kuby pojawiła się trąba wodna. Mogli obserwować ją mieszkańcy prowincji Cienfuegos, którzy w okolicach godziny 17 spacerowali brzegiem wyspy.

Ich oczom ukazał się potężny lej, który widoczny był również z dalej położonych budynków. Trąba wodna "spacerowała" po wodzie przez zaledwie 10 minut, po czym rozproszyła się i zniknęła.

Na szczęście zjawisko nie zdążyło wyrządzić żadnych szkód, a jedynie wywołało u lokalnej ludności niepokój. Udało się je też nagrać, a wideo trafiło do sieci. Internauci nie mogli powstrzymać się od komentowania tych niezwykłych materiałów.

Ale potwór!
 
Ogromna ta trąba wodna. Nigdy czegoś takiego wcześniej nie widziałem.
 
Niesamowite - pisali.

A wy chcielibyście zobaczyć kiedyś coś podobnego?

Źródło: BBC News

loader