Obserwuj w Google News

USA nie otworzy granic dla turystów z UE i innych państw. W te wakacje tam nie polecimy

2 min. czytania
27.07.2021 11:27
Zareaguj Reakcja

Jeszcze kilka dni temu Stany Zjednoczone brały pod uwagę zniesienie zakazu podróży dla osób z UE, Wielkiej Brytanii i wielu innych państw świata. Wygląda jednak na to, że w ostatniej chwili zmieniono decyzję i o locie do USA w te wakacje na razie możemy zapomnieć.

Nowy Jork
fot. Shutterstock

Stany Zjednoczone wciąż pozostają zamknięte dla turystów z krajów UE, Wielkiej Brytanii i wielu innych. Ograniczenia wprowadzono w marcu 2020 roku i nie wygląda na to, żeby miały zostać w najbliższym czasie zniesione.

Jeszcze nieco ponad tydzień temu prezydent USA Joe Biden, który gościł wówczas w Waszyngtonie kanclerz Niemiec, Angelę Merkel, uspokajał, że myśli o tym, aby złagodzić restrykcje i wpuścić do kraju podróżnych z UE czy Wielkiej Brytanii. Wygląda na to, że w ostatniej chwili podjął inną decyzję.

Redakcja poleca

USA nie otworzy granic dla turystów z UE i innych państw. W te wakacje tam nie polecimy

W piątek w Białym Domu miało się odbyć spotkanie dotyczące pandemii COVID-19 na świecie. Poruszony miał tu zostać również temat restrykcji, które utrzymywane są w USA od marca 2020 roku. I choć zapowiadano, że niedługo turyści m.in. z krajów UE będą mogli przylecieć do Stanów Zjednoczonych, wygląda na to, że tak się nie stanie.

Zagraniczne media podają, że zamknięcie granic zostaje utrzymane i na razie nie mamy co liczyć na loty do USA. Decyzja amerykańskiej administracji podyktowana jest przyrostem zakażeń w kraju. Coraz więcej zachorowań wywołuje wariant Delta koronawirusa. Średnia zakażeń z ostatnich 7 dni wzrosła do 52 tys. przypadków.

Przypominamy, że z kolei Unia Europejska podjęła jeszcze w czerwcu decyzję o tym, że możliwe są podróże zaszczepionych obywateli USA do państw członkowskich organizacji. To też miało być wstępem do poluzowania restrykcji amerykańskich. Jednak wygląda na to, że będziemy musieli na nowe zasady jeszcze poczekać.

Źródło: PAP