Obserwuj w Google News

Jedna z największych linii lotniczych ma ogromny problem. Ponad 3 tys. pracowników z koronawirusem

2 min. czytania
13.01.2022 15:14
Zareaguj Reakcja

Prezes United Airlines poinformował, że ponad 3 tys. pracowników linii otrzymało w ostatnim czasie pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ta sytuacja sprawiła, że amerykański przewoźnik ogłosił duże cięcia w swoim rozkładzie lotów.

Załoga pokładowa w maseczkach
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa odcisnęła duże piętno na branży lotniczej. Zakazy lotów, wprowadzane restrykcje oraz obawy przed lataniem wśród pasażerów spowodowały gigantyczny straty u przewoźników. W przypadku United Airlines ogromny problem stanowi obecnie duża liczba zakażeń wśród pracowników.

Redakcja poleca

United Airlines. Ponad 3000 pracowników ma Covid-19

Scott Kirby, dyrektor generalny United Airlines przekazał, że obecnie aż 3 tys. pracowników linii jest zakażonych koronawirusem i przechodzi kwarantannę. To ogromna liczba, chociaż w skali firmy to około 4 procent wszystkich zatrudnionych. W notatce wysłanej do pracowników prezes przewoźnika dodał, że w najbliższym czasie planowane są redukcje w harmonogramie lotów.

Na niektórych amerykańskich lotniskach sytuacja kadrowa jest naprawdę trudna. Kilka dni temu około jedna trzecia pracowników linii na lotnisku Newark (stan New Jersey) była wyłączona z pracy z powodu Covid-19.

Warto przypomnieć, że UA była jedną z pierwszych linii lotniczych, która wprowadziła obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19 wśród pracowników. Prezes przewoźnika podtrzymuje, że była to dobra decyzja, bo bez tego byliby w zdecydowanie gorszej sytuacji.

Scott Kirby wyjaśnia, że spośród 3 tysięcy chorych pracowników ani jedna osoba nie jest hospitalizowana. Co więcej, od 8 tygodni nie było w firmie ani jednego przypadku zgonu z powodu Covid-19.

United Airlines to jeden z największych amerykańskich przewoźników zatrudniający około 48 tys. pracowników. Posiada w swojej flocie 780 maszyn, które odwiedzają ponad 370 portów na całym świecie.

Źródło: New York Times, Fly4free