Obserwuj w Google News

Polacy zaczęli szukać noclegów na wakacje 2021. Wiadomo, w których miejscach będą tłumy

2 min. czytania
02.02.2021 13:27
Zareaguj Reakcja

Choć obecnie nadal wszystkie hotele są zamknięte, to jednak wielu Polaków liczy, że wkrótce nastąpi długo wyczekiwane poluzowanie obostrzeń. Mając nadzieję na otwarcie pensjonatów, mieszkańcy naszego kraju już teraz poszukują miejsc noclegowych na zbliżające się wakacje. W których miejscowościach latem będą największe tłumy?

Wakacje 2021. Polacy zaczęli szukać noclegów. Gdzie będą największe tłumy?
fot. SHUTTERSTOCK

Portal Nocowanie.pl, na podstawie liczby zapytań wysyłanych do obiektów noclegowych, stworzył listę top 10 najpopularniejszych miejscowości na tegoroczne wakacje. Ponadto opublikowano także listę terminów, w których Polacy planują letnie wczasy. Wiadomo już zatem, kiedy i gdzie będzie można spotkać największe tłumy.

Redakcja poleca

Top 10 najpopularniejszych miejscowości na wakacje 2021

Mimo że obecnie obowiązujące obostrzenia nie pozwalają jeszcze na otwarcie hoteli, to już Polacy szukają miejsc noclegowych na nadchodzące wakacje. Nic dziwnego, w końcu brak możliwości wyjazdu w zimę, wiele osób chce zrekompensować sobie w sezonie letnim.

Jak podaje portal Nocowanie.pl, w styczniu ponad 90% zapytań wysyłanych do obiektów noclegowych nad morzem dotyczy wypoczynku w lecie. Można zatem spodziewać się, że nad Bałtykiem będzie w tym roku dość tłoczno.

Na pierwszym miejscu wśród turystów, którzy wakacje planują w lipcu i sierpniu, jest Władysławowo. To raczej spokojna nadmorska miejscowość, która od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Ten kierunek chętnie wybierają zarówno rodziny z dziećmi, jak i pary w średnim wieku. 

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że dużym zainteresowaniem cieszą się także góry, dlatego Zakopane zajmuje drugie miejsce w rankingu top 10 najpopularniejszych miejscowości na wakacje. Przyjeżdżają tam przede wszystkim miłośnicy dłuższych i krótszych wędrówek w otoczeniu przyrody.

Podium natomiast zamyka Łeba, w której na turystów czeka wiele atrakcji. Podróżujących kuszą nie tylko szerokie plaże, ale także ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym czy park dinozaurów.

Na czwartym miejscu znalazła się wieś Polańczyk. Piąte, szóste, siódme i ósme miejsce zajęły odpowiednio miejscowości Krynica Morska, Szczawnica, Okuninka nad Jeziorem Białym i Karwia. Listę natomiast zamykają Solina oraz Jastarnia.

Co ciekawe, niektóre osoby, aby uniknąć tłumów, decydują się na wyjazd po sezonie, najczęściej we wrześniu. Wówczas królują góry. Polacy chętnie jeżdżą w Tarty i Bieszczady. Niemałym zainteresowaniem cieszą się także Karkonosze oraz Pieniny. 

Kiedy Polacy planują wakacyjne wyjazdy?

Wakacje w tym roku rozpoczynają się 26 czerwca, dzień po zakończeniu roku szkolnego. Wielu Polaków jednak letnie wyjazdy planuje dopiero między drugą połową lipca a pierwszą połową sierpnia. Jeśli zatem także chcemy podróżować w tym terminie, to lepiej zarezerwować nocleg odpowiednio wcześniej. Zostawiając to na ostatnią chwilę, możemy nie znaleźć już wolnych miejsc.

Najczęściej termin pobytu zamyka się w pięciu dniach, chociaż zdarzają się też zapytania o możliwość wynajęcia noclegu na 6 lub 7 dni.

RadioZET.pl/Nocowanie.pl