Obserwuj w Google News

We Włoszech powstał najwyższy wiszący most w Europie. Atrakcja tylko dla odważnych

Nina Czochara
1 min. czytania
02.10.2018 16:06
Zareaguj Reakcja

We włoskiej Lombardii oddano do użytku Ponte nel Cielo - najwyższy most tybetański w Europie, zawieszony ponad 140 metrów nad ziemią. Na zwiedzających czekają ogromne emocje i widoki zapierające dech w piersiach.

Ponte nel Cielo  - most we Włoszech
fot. Instagram/valtellinaofficial

Most powstał w górskiej miejscowości Valtellinę (prowincja Sondrio) w Lombardii we Włoszech. Ponte nel Cielo ma 234 metry długości i łączy dwa wzniesienia - Campo Tartano (1034 m n.p.m.) i Frasnino (1038 m n.p.m.). Na budowę kładki wykorzystano 700 desek z modrzewia Val Tartano.

Ponte nel Cielo: spacer 140 metrów nad ziemią

Ten 234-metrowy most tybetański został zawieszony ponad 140 metrów nad dnem zielonej doliny. Jest to więc obecnie najwyższy most wiszący w Europie. Już niedługo w tej okolicy powstanie również stały punkt obserwacyjny dla turystów. Prawdopodobnie będzie się on znajdował na polanie we Frasnino.

Ta atrakcja jest zdecydowanie przeznaczona dla tych zwolenników pięknych widoków i... adrenaliny. Podziwianie krajobrazów z takiej wysokości może niektórych przyprawić o zawrót głowy. A jest co podziwiać, bo spacerując po Ponte nel Cielo mamy okazję zobaczyć góry, bujną dolinę Tartano, alpejskie tereny Frasnino i Valtellinę aż do jeziora Como.

Na najwyższy wiszący most w Europie można wybrać się codziennie - od godz. 9.30-16.00 (w soboty do zachodu słońca). Bilet wstępu kosztuje pięć euro, czyli ponad 20 zł - kasa biletowa znajduje się przy Via Costa w Campo Tartano.

Przeczytaj także:

"Ścieżka w Obłokach" i zjeżdżalnia. Niesamowita atrakcja w Czechach

Powstał szklany punkt widokowy nad przepaścią. Ta atrakcja przyprawia o dreszcze

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC