Obserwuj w Google News

Wizz Air ogłasza 5 nowych tras z Polski. Wystartują już w kolejnym miesiącu

2 min. czytania
29.09.2022 14:46
Zareaguj Reakcja

Wizz Air zapowiedział nowości w swojej siatce lotów. Od końca października zostaną uruchomione połączenia na lotnisko Leeds/Bradford z pięciu lotnisk w Polsce. Takie zmiany są efektem poważnych problemów lotniska Doncaster/Sheffield, z którym współpracuje węgierska linia. 

Wizz Air, samolot
fot. Wojciech Strozyk/Reporter/East News

Ogłoszone przez Wizz Aira zmiany są związane z  planowanym zamknięciem lotniska Doncaster/Sheffield w Anglii. Przypomnijmy, że zarządzająca portem spółka Peel Group poinformowała w ostatnich dniach, że nie jest w stanie uchronić tego miejsca przed bankructwem, bo lotnisko od dawna jest nierentowne. W związku z tym firma podjęła decyzję o całkowitym zakończeniu działalności 31 października. 

Tym samym okazało się, że na stałe z siatki Wizz Aira zniknie 5 połączeń do/z Doncaster/Sheffield. Węgierski przewoźnik postanowił jednak szybko zareagować na te straty. Okazuje się, że za miesiąc zostaną uruchomione nowe trasy na lotnisko Leeds/Bradford, które jest oddalone od Doncaster/Sheffield o 80 kilometrów.

Redakcja poleca

Wizz Air uruchomi 5 nowych tras z Polski

Połączenia na lotnisko Leeds/Bradford pojawią się w siatce lotów Wizz Aira pod koniec października lub na początku listopada i będą miały charakter całoroczny. Loty zostaną uruchomione z pięciu lotnisk w Polsce – Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice i Warszawa. 

Rejsy z polskich lotnisk na brytyjskie lotnisko będą realizowane aż trzy razy w tygodniu. Jak to dokładnie wygląda?

  • Gdańsk–Leeds (od 31 października) – loty w poniedziałki, środy i piątki;
  • Kraków–Leeds (od 31 października) – poniedziałki, środy, piątki;
  • Wrocław–Leeds (od 31 października) – poniedziałki i piątki;
  • Warszawa–Leeds (od 31 października) – poniedziałki, środy i piątki;
  • Katowice–Leeds (od 1 listopada) – wtorki, czwartki, soboty.

Jak podaje Wizz Air, ich linia z Polski do Wielkiej Brytanii oferuje już połączenia z 11 lotniskami, „co pozwala Polakom podróżować w celach turystycznych, ale także do pracy i aby odwiedzać rodziny i przyjaciół”.

Leeds to miasto w północnej Anglii (Wielka Brytania), w hrabstwie West Yorkshire. Jest ważnym centrum kulturalnym, naukowym i rozrywkowym. Miejsce to przyciąga turystów wspaniałą architekturą, muzeami, kawiarniami, restauracjami i teatrami.

Źródło: Fly4free, Wizz Air