,

Niemal 1 tys. zł kary za jazdę na rowerze. Stewardessa opowiada o zakazach obowiązujących w Wenecji

24.08.2022 14:51

Osoby, które wybierają się do Wenecji, powinny zapoznać się z obowiązującymi tam zakazani. Za ich złamanie można słono zapłacić.

Niemal 1 tys. zł kary za jazdę na rowerze. Stewardessa opowiada o zakazach obowiązujących w Wenecji
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/EASTNEWS

Na TikToku można znaleźć mnóstwo ciekawych, a niekiedy też nieoczywistych informacji, które przydadzą się wszystkim podróżnikom. Jakiś czas temu jedna z użytkowniczek tej popularnej aplikacji zdradziła, jak zaoszczędzić na bilecie lotniczym. Ostatnio z kolei inna tiktokerka opowiedziała, jakie obowiązują zakazy w Wenecji. Taka informacja przyda się wszystkim, którzy planują wybrać się do tego włoskiego miasta i nie chcą dostać mandatu.

Stewardessa opowiada o zakazach obowiązujących w Wenecji

O zasadach obowiązujących w Wenecji powiedziała stewardessa pochodząca z Argentyny, a do jej nagrania dotarł portal onet.pl. W krótkim filmie wymieniła kilka rzeczy, których lepiej nie robić, jeśli nie chcemy dostać mandatu. Tiktokerka wyjaśniła, że w tym włoskim mieście jest zakaz siadania na ziemi, schodach, murkach, pomnikach i brzegach kanałów. 

Siadaj tylko na ławkach. W przeciwnym razie możesz zapłacić grzywnę od 100 do 200 euro (od ok. 477 zł do 955 zł) - powiedziała stewardessa.

Taką samą karę mogą zapłacić turyści, którzy w Wenecji jeżdżą na rolkach lub na rowerze. Nie wolno również karmić mew czy gołębi - za tego typu "wybryk" można dostać mandat w wysokości od 25 do nawet 500 euro (od 119 zł do 2386 zł).

Z kolei, jeżeli ktoś nakryje nas na śmieceniu, będziemy musieli zapłacić do 350 euro, czyli ok. 1670 zł. Tyle samo może kosztować nas pływanie w weneckich kanałach.

Zobacz także: Foki atakują ludzi na plażach. "To są drapieżniki, które szukają w morzu ofiary"

Przypomnijmy, że ostatnio głośno było o turystach, którzy surfowali po kanałach w Wenecji. Na nagraniu opublikowanym w sieci widać młodych mężczyzn pędzących na elektrycznych deskach po Canal Grande. Finalnie zostali zatrzymani przez straż miejską i ukarani grzywnami po 1500 euro za stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa żeglugi na kanale. Ponadto zostali wydaleni z miasta ze skutkiem natychmiastowym.

Nieco wcześniej, a dokładniej w czerwcu, turyści zostali ukarani za zorganizowanie sobie pikniku na placu w Wenecji. Każdy z nich otrzymał mandat w wysokości 1050 euro.

Płatne bilety wstępu do Wenecji

Władze Wenecji postanowiły wprowadzić opłaty za wstęp do miasta. Według najświeższych informacji takie rozwiązanie ma zacząć obowiązywać od stycznia 2023 roku. Przez pierwsze sześć miesięcy, a więc do lipca, prowadzony będzie program pilotażowy. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie, od podróżnych będzie pobierana opłata w wysokości od około 3 do nawet 11 euro. Bilety trzeba będzie rezerwować z wyprzedzeniem.

Płatne wejściówki będą obejmowały wyłącznie tzw. turystów jednodniowych, czyli osób, które nie planują zostawać w mieście na noc. Podróżni, którzy wykupią nocleg, zostaną zwolnieni z opłat. 

Zobacz także: Osłona silnika zaczęła odpadać w czasie lotu. Chwile grozy w samolocie [WIDEO]

loader

RadioZET.pl/onet.pl