Obserwuj w Google News

Zakaz wstępu na słynną plażę w Grecji. Chodzi o bezpieczeństwo turystów

2 min. czytania
09.09.2022 13:11
Zareaguj Reakcja

Popularna atrakcja na wyspie Zakynthos jest niedostępna dla turystów. Od czwartku 8 września wprowadzony został czasowy zakaz wstępu na słynną plażę Navagio w Zatoce Wraku. Decyzja o zamknięciu tego miejsca jest związana z trzęsieniem ziemi, które wystąpiło na terenie greckiej wyspy. Lokalne władze, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu wstępu – informuje portal Wirtualna Polska Turystyka. 

Zakynthos, Zatoka Wraku
fot. Frei, Franz Marc/Travel Collection/East News

Zatoka Wraku to jedno z najpopularniejszych miejsc na Zakynthos. Niesamowite, 300-metrowe klify łamiące się w zakole, błyszcząca plaża oraz krystalicznie czysta woda to główne wyróżniki tego zakątka. Nic dziwnego, że miejsce to stało się wizytówką wyspy i jednym z najchętniej fotografowanych punktów. Rokrocznie miejsce to odwiedzają tłumy turystów. Niestety obecnie Zatoka Wraku, a dokładniej teren plaży, pozostaje zamknięta. Władze obawiają się o bezpieczeństwo odwiedzających. 

Redakcja poleca

Zakynthos. Zakaz wstępu na słynną plażę

Decyzja o zamknięciu plaży Navagio na Zakynthos jest związana z trzęsieniami ziemi, które nawiedziły wyspę w czwartek 8 września. Wstrząsy miały średnią siłę ok. 5,3 stopni w skali Richtera i spowodowały osunięcie się fragmentu klifu w okolicach słynnej Zatoki Wraku.

Lokalne władze nie tylko wprowadziły zakaz wstępu na plażę, ale zabroniły też wpływania do wnętrza grot. Droga prowadząca na słynny punkt widokowy będzie niedostępna do odwołania.

O zmianach poinformowało na Facebooku jedno z biur podróży organizujących wycieczki na Zakynthos.

Trzęsienie ziemi na terenie Grecji

Trzęsienia ziemi na terenie Grecji kontynentalnej oraz na greckich wyspach są zjawiskiem normalnym. Na Zakynthos stan skorupy ziemskiej jest nieustannie monitorowany przez służby geologiczne. Trzęsienia ziemi o sile przekraczającej sześć stopni w skali Richtera, czyli stanowiące większe zagrożenie, zdarzają  bardzo rzadko. Ostatnia taka niebezpieczna sytuacja miała miejsce w październiku 2018 roku.

Trzęsienia ziemi obecnie rzadko stanowią bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców, chociaż w wielu sytuacjach lokalne władze zalecają ostrożność. 

Źródło: WP Turystyka