,

"Żart" turysty wywołał chaos na lotnisku. Pasażerowie usłyszeli fałszywe komunikaty

16.08.2022 13:45

Pewien Brytyjczyk postanowił "zażartować" na lotnisku w Grecji. Mężczyzna podszedł do mikrofonu i wydał serię fałszywych ogłoszeń. W porcie lotniczym zapanował chaos.

"Żart" turysty wywołał chaos na lotnisku. Pasażerowie usłyszeli fałszywe komunikaty
fot. SHUTTERSTOCK

O tym zdarzeniu poinformował portal mirror.co.uk. Do incydentu doszło na lotnisku na greckiej wyspie Zakynthos. 

Zobacz także: Limity pasażerów przedłużone. Tak jedno z największych lotnisk w Europie walczy z chaosem

Grecja. "Żart" turysty wywołał chaos na lotnisku

22-letni Brytyjczyk oczekiwał na swój rejs. W pewnym momencie zauważył, że przy jednym ze stanowisk na lotnisku nie ma pracowników. Mężczyzna postanowił to wykorzystać. Podszedł do mikrofonu i wydał serię fałszywych ogłoszeń.

Turysta powiedział, że lot do Gatwick w Wielkiej Brytanii został opóźniony o sześć godzin. Chwilę później dodał, że zmieniła się również godzina wylotu samolotu do Manchesteru. W greckim porcie lotniczym zapanował chaos.

Jeden z pasażerów oczekujących na lot postanowił nagrać "żartownisia". Na wideo, które trafiło do sieci, widać młodego mężczyznę stojącego przed mikrofonem. Brytyjczyk ubrany jest w szarą bluzę z logo jednego z klubów sportowych, zaś na głowie ma okulary przeciwsłoneczne. 

Na nagraniu widać, że po chwili do 22-latka podszedł ochroniarz. Niedługo później zjawił się też policjant, który wyprowadził niesfornego turystę.

Czekaliśmy na otwarcie bramek, kiedy usłyszeliśmy kilka dziwnych ogłoszeń. Podniosłem wzrok i zobaczyłem mężczyznę przy mikrofonie, więc musiałem wyjąć telefon. Obserwowanie reakcji ludzi było zabawne - powiedział autor wideo w rozmowie z "The Sun".

Pasażer zdradził, że "żartowniś" dostał zakaz wejścia na pokład samolotu, którym miał lecieć do Wielkiej Brytanii. Dodał, że dowiedział się później, że pracownicy lotniska grozili mu odebraniem paszportu na trzy dni. Finalnie jednak niesforny turysta został puszczony wolno. 

Zobacz także: Awaryjne lądowanie samolotu PLL LOT. Doszło do bójki na pokładzie, ucierpiała stewardesa

loader

RadioZET.pl/mirror.co.uk/o2.pl