Obserwuj w Google News

Abonament na tanie loty z Wizz Air. Jest oficjalny cennik rewolucyjnej usługi

2 min. czytania
02.06.2023 16:21
Zareaguj Reakcja

Wizz Air w końcu wystartował z długo wyczekiwaną usługą. Chodzi o tzw. Multipass, czyli możliwość wykupienia abonamentu na tanie loty. Węgierski przewoźnik przedstawił oficjalny cennik "biletu miesięcznego" na podróże ich liniami. 

Wizz Air uruchamia abonament na tanie loty
fot. Shutterstock

O tym, że Wizz Air planuje wprowadzić abonament na loty, jest głośno od kilku miesięcy. Pod koniec kwietnia węgierski przewoźnik informował, że nowa usługa ruszy już na początku maja. Ostatecznie start nieco się przesunął. Nowa opcja Wizz Multipass obowiązuje oficjalnie od 1 czerwca. Jak działa nowy abonament i ile trzeba zapłacić za bilet miesięczny z Wizz Air?

Redakcja poleca

Wizz Multipass, czyli abonament na tanie latanie

Wizz MultiPass oferuje możliwość zakupienia 6-miesięcznego planu abonamentowego. Pasażerowie za stałą miesięczną opłatą będą mogli podróżować w wybrane miejsca. Jak to będzie wyglądać w praktyce? Każdego miesiąca (po zrealizowaniu płatności) konta subskrybentów zostaną zasilone tokenami, które będzie można wymienić na bilety w jedną lub dwie strony na połączenia Wizz Air

Wizz Air chwali się na stronie, że dzięki taryfom Wizz MultiPass pomoże pasażerom zaoszczędzić do prawie 20 proc. na biletach, również między najbardziej popularnymi letnimi kierunkami w tym roku. To pierwszy w Europie abonament lotniczy, który daje podróżującym możliwość zablokowania ceny biletu i bagażu w swoim planie.

Zobacz także:  Ta trasa w Polsce jest hitem. LOT zaoferuje 25 lotów tygodniowo

Wizz Air wprowadza abonament na loty. Jest oficjalny cennik

Wizz Air oferuje aż 8 wariantów abonamentu. Można wybrać opcję lotu w jedną stronę lub lot powrotny, a także zdecydować, czy dodać usługę Wizz Priority i/lub limit bagażu. Podobnie jak w przypadku zwykłego biletu węgierskiej linii, dodatkowe usługi można zakupić i dodać do rezerwacji przed lotem na stronie przewoźnika.

Wizz Multipass - cennik
fot. Wizz Air

– Pasażerowie będą mogli zarezerwować lot od razu po rozpoczęciu abonamentu i odbyć pierwszą podróż zaledwie pięć dni później. W abonamencie od pierwszego dnia miesiąca klienci będą mogli odbyć lot od szóstego dnia miesiąca przez kolejne 30 lub 31 dni w zależności od miesiąca (28/29 dni w przypadku lutego). Subskrypcja będzie odnawiana każdego pierwszego dnia miesiąca. Podczas rejestracji pasażerowie będą mogli wybrać kolejny miesiąc jako miesiąc początkowy. Oznacza to, że ich karta zostanie obciążona pierwszego dnia wybranego miesiąca, a subskrypcja zostanie aktywowana po zakupie – czytamy w komunikacie.

Istnieje również możliwość zakupu Multipassu w połowie miesiąca, jeśli do końca tego miesiąca pozostało więcej niż 5 dni. Klient zostanie obciążony natychmiast i będzie mógł wejść na pokład wybranego lotu w ciągu 5 dni. W takim przypadku pasażer zgadza się jednak na krótsze okno podróży przez pierwszy miesiąc: plan abonamentowy będzie odnawiany każdego pierwszego dnia miesiąca.

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Źródło: Wizz Air, Fly4free