,

Rajska wyspa na Karaibach szuka pracownika. "Najłatwiejsza praca na świecie"

22.03.2023 12:21

Ta oferta brzmi jak praca marzeń. Urząd ds. turystyki Aruby poszukuje dwóch osób chętnych do relacjonowania pogody na wyspie w mediach społecznościowych. Słońca w tym rajskim zakątku nie brakuje i niemal każdego dnia raporty pogodowe wyglądają tak samo, co oznacza, że to nie tylko najprzyjemniejsza, ale też "najłatwiejsza praca na świecie". 

Aruba - plaża
fot. Shutterstock

W internecie co jakiś czas pojawiają się ciekawe oferty pracy w bardzo oryginalnych miejscach. Niedawno informowaliśmy, że niewielka wyspa Rona należąca do Szkocji poszukuje pracownika, który ma zajmować się m.in. "obszarem nieruchomości, sprzątaniem, logistyką". Jako atut podano spektakularne widoki na Atlantyk i możliwość ucieczki w spokojne miejsce.

Teraz do sieci trafiło ogłoszenie opublikowane przez urząd ds. turystyki Aruby. Władze tej pięknej karaibskiej wyspy chcą nie tylko zatrudnić nowych pracowników, ale też zachęcić do przyjazdu turystów, których skusi gwarancja słonecznej pogody.

Praca na Arubie. Rajska wyspa rozpoczęła rekrutację

Lokalizacja na Morzu Karaibskim to tylko jedna z wielu zalet oferowanej pracy na Arubie. Od kandydata nie oczekuje się też żadnego doświadczenia. Jak zatem ma wyglądać zakres obowiązków nowo zatrudnionej osoby?

Poszukiwany jest pracownik, który będzie zajmował się relacjonowanie informacji o pogodzie w kanałach społecznościowych Aruby. Urzędnicy przekonują, że to bardzo proste zajęcie. Oferta ta została nawet określona "najłatwiejszą pracą na świecie". Dlaczego?

Aruba ma najwięcej słonecznych dni niż jakiekolwiek inna wyspa w regionie. Przez niemal cały czas niebo jest błękitne. Okazjonalnie pojawiają się niewielkie chmurki i to jedyne "anomalie", które trzeba zgłosić. Każdego dnia raporty pogodowe wyglądają niemal tak samo. To oznacza, że zatrudniona osoba nie będzie miała zbyt wiele do roboty. 

– W ramach kampanii „Najłatwiejsza praca na świecie” chcemy znaleźć idealnego prezentera pogody, który pomoże nam pokazać cudowną pogodę na wyspie (...) Aruba ma niezmiennie czyste, słoneczne niebo, co czyni ją idealnym miejscem do odkrywania jej o każdej porze roku – ogłosiła dyrektor generalna urzędu ds. turystyki na Arubie Ronella Croes.

Praca na Arubie to tak naprawdę tygodniowe wakacje (6 nocy, 7 dni) na wyspie. Na wyspę można pojechać wraz z osobą towarzyszącą. Na miejscu będzie zapewniony nocleg w Embassy Suites by Hilton Aruba Resort. Luksusowy obiekt jest położony tuż przy Eagle Beach uznawanej za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie

Jak można się zgłosić? Zainteresowane osoby muszą zarejestrować się na stronie aruba.com/WorldsEasiestJob. Następnie trzeba wykonać zadanie rekrutacyjne, czyli stworzyć nagranie z  „najlepszym 30-sekundowym raportem pogodowym z Aruby”. Warto się pospieszyć, bo aplikacje można składać jedynie do 31 marca.

Zobacz także: Sprzedają domy za kilka euro. Kolejna ciekawa oferta władz włoskiego miasta

Aruba – karaibska wyspa flamingów

Aruba to popularny kierunek urlopowy wśród turystów szukających spokoju i rajskiego klimatu Karaibów. Wśród Amerykanów to najpopularniejszy kierunek na miesiąc miodowy. Przyciągają nie tylko przepiękne, rajskie plaże, ale też fantastyczna pogoda. Aruba ma więcej słonecznych dni niż jakakolwiek inna wyspa Karaibów i pozostaje poza pasem huraganu, dzięki czemu na wyspie można odpoczywać przez niemal cały rok.

„One Happy Island”, jak również nazywana jest Aruba, kojarzona jest też z flamingami. W pobliżu znajduje się Wyspa Odrodzenia, na której na niewielkim 40-hektarowym skrawku lądu można zobaczyć stado flamingów. Zwierzęta stanowią popularną atrakcję turystyczną.

Źródło: Fly4free, National Geographic

Najbardziej kolorowe miasta świata
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock, na zdj. Valparaiso w Chile

Logo radiozet Dzieje się