,

Nowa wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew. Kolejna niezwykła atrakcja w Polsce

21.02.2023 11:07

W Beskidach pojawi się kolejna niesamowita atrakcja. Na Skolnitym w Wiśle już niedługo rozpocznie się budowa wieży widokowej połączonej z kilometrową ścieżka spacerową w koronach drzew. To miejsce może przyciągnąć tłumy turystów. 

Wieża widokowa na terenie Słotwiny Arena, Krynica Zdrój
fot. Shuttrstock/ zdj. Wieża widokowa na terenie Słotwiny Arena

W ostatnim czasie w Polsce powstaje wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Ogromną popularnością cieszą się między innymi wieże widokowe, z których można obserwować "z wysokości" piękno okolicy. Na początku lutego informowaliśmy, że na szczycie Hajdówki w Jordanowie powstała 18-metrowa drewniana wieża obserwacyjno-widokowa. Przy dobrej widoczności będzie można z niej podziwiać panoramę Beskidów oraz Tatry.

Teraz okazuje się, że w Beskidach powstanie kolejny tego typu obiekt – kilkudziesięciometrowa wieża widokowa ze ścieżką spacerową w koronach drzew.  

Na Skolnitym w Wiśle powstanie 35-metrowa wieża widokowa

Budowa 35-metrowej wieży widokowej na Skolnitym w Wiśle ma rozpocząć się już wiosną tego roku. Konstrukcja będzie wznosić się na wysokość 35 metrów, a długość ścieżek, które na nią prowadzą, mają mieć blisko 1 km. Inwestycja ma zostać oddana do użytków za półtora roku do dwóch lat.

Wieżę będzie wspierało w sumie 13 wież podporowych. – Na sześciu platformach widokowych będą zlokalizowane punkty edukacyjne zawierające informacje z dziedziny przyrody, geografii, historii, etnografii – poinformowała PAP Karolina Cieślar z ośrodka Skolnity, który należy do Grupy Pingwina.

Budowla zostanie wykonana z drewna robinii pseudoakacji i modrzewia przy zachowaniu naturalnego koloru drewna. Cieślar zaznaczyła, że zestawienie wież, ścieżek i podpór utworzy układ przestrzenny, który będzie wpisywał się w krajobraz. „Architektura i konstrukcja obiektu stanowią rozwiązania nawiązujące do drewnianej architektury regionu” – dodała przedstawicielka ośrodka.

Zobacz także: Najdłuższa promenada w Polsce już otwarta. Biegnie kilkanaście metrów od Bałtyku

Obiekt będzie dostępny z poziomu terenu dla osób z niepełnosprawnościami. „Ścieżki będą posiadały spadek 3-6 proc., dający możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim. Konstrukcja będzie dostępna dla rodzin z małymi dziećmi w wózkach” – zaznaczyła Cieślar.

Ośrodek Skolnity znajduje się w centrum Wisły. Na chętnych czeka tutaj czteroosobowa kolej linowa. W zimie ośrodek przyciąga narciarzy, a latem kolejka wywozi na szczyt turystów. Kompleks wchodzi w skład Grupy Pingwina, zrzeszającej kilka stacji narciarsko-turystycznych w Polsce. W dwóch ośrodkach tej grupy - Słotwiny Arenie w Krynicy-Zdroju oraz Kurzej Górze - istnieją wieże widokowe połączone ze ścieżkami spacerowymi biegnącymi w koronach drzew. Obie te atrakcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Źródło: PAP (Marek Szafrański)

Jaworzno
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock