Znane linie lotnicze tną letnią siatkę połączeń. Kasują loty do Warszawy oraz Krakowa

28.12.2022 10:13

Linie lotnicze British Airways zaktualizowały swój letni rozkład lotów na 2023 rok. Przewoźnik zdecydował się drastycznie zredukować siatkę połączeń - skasował 434 loty z Londynu do Warszawy, a także 29 połączeń ze stolicy Wielkiej Brytanii do Krakowa. Sprawdzamy szczegóły.

Samolot linii British Airways
fot. UIG Diverse/EASTNEWS

W ostatnim czasie wiele linii lotniczych aktualizuje swoją letnią siatkę połączeń na 2023 rok. W minionym tygodniu informowaliśmy, że na taki krok zdecydował się m.in. Wizz Air. Niskokosztowy przewoźnik zmienił swój rozkład lotów z Polski, a dokładniej zmodyfikował częstotliwość niektórych rejsów wykonywanych z naszego kraju. Teraz tropem taniej linii poszedł British Airways. 

British Airways tnie letnią siatkę połączeń na 2023 rok

Portal rynek-lotniczy.pl podaje, że linie lotnicze British Airways w ostatnich dniach zmodyfikowały swój letni rozkład lotów, który będzie obowiązywał od 26 marca do 28 października 2023 r. Brytyjski przewoźnik zmienił liczbę rejsów wykonywanych z dwóch lotnisk w Londynie. Chodzi o porty Heathrow oraz Gatwick.

Początkowo linie w nadchodzącym sezonie letnim miały przeprowadzić z Heathrow 57 216 lotów. Tak się jednak nie stanie. Ostatnio British Airways zmniejszył tę liczbę do 54 684. Przewoźnik zaoferuje zatem pasażerom 8 860 644 miejsc zamiast 9 189 749.

Zobacz także: Strajk pracowników linii Ryanair. W sylwestrowy weekend wiele lotów zostanie odwołanych

Cięcia brytyjskiej linii z lotniska Heathrow obejmą łącznie 81 kierunki, w tym m.in. Amsterdam, Ateny, Dublin, Nicea, Madryt i Zurych. Przewoźnik zredukuje również liczbę rejsów do stolicy Polski. Początkowo na trasie Londyn - Warszawa miało odbyć się 651 lotów; linie chciały zaoferować pasażerom trzy, a nawet cztery rejsy dziennie. Po zaktualizowaniu przez British Airways letniej siatki połączeń okazuje się, że linie wykonają tylko 217 rejsów. 434 loty zostały anulowane. Pasażerowie z Polski będą więc mogli skorzystać z usług przewoźnika maksymalnie dwa razy dziennie.

Brytyjski przewoźnik kasuje 29 połączeń do Krakowa

Na tym nie koniec złych wiadomości dla pasażerów z Polski. Linie British Airways zredukowały też liczbę lotów z Londynu-Heathrow do Krakowa. Brytyjski przewoźnik w sezonie letnim wykona na tej trasie 188 rejsów, zamiast planowanych wcześniej 217. Anulowanych zatem zostało 29 połączeń. 

Inaczej jest w przypadku wspomnianego już lotniska Gatwick. Linie zwiększyły o 2 pkt proc. liczbę lotów realizowanych z tego portu.

Zobacz także: Pasażer chciał dokupić dodatkowy bagaż. Za drugą walizkę kazano mu zapłacić niemal 6 tys. zł

loader

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl