Był jedynym pasażerem na pokładzie samolotu. Niezwykły "lot-widmo"

26.01.2023 09:54

Ten turysta mógł poczuć się naprawdę wyjątkowo. Robbie Allen miał zaplanowaną podróż z Sydney na Fidżi. Nie spodziewał się jednak, że będzie jedynym pasażerem na pokładzie dużego samolotu. Swoim niecodziennym lotem mężczyzna podzielił się na TikToku. Jego nagranie ma już ponad 1,5 mln wyświetleń i wiele komentarzy. 

Był jednym pasażerem w samolocie
fot. Shutterstock/TikTok (Robbie Allen)

36-letni Robbie Allen wybrał się w podróż z linią lotniczą Virgin Australia. Leciał na Fidżi, aby tam świętować swoje urodziny. Po przyjeździe na lotnisko zrobił upgrade z klasy ekonomicznej do klasy biznesowej (za pomocą swoich punktów), a następnie skierował się do wskazanej bramki. Kiedy dotarł na miejsce, był mocno zaskoczony, że nikt nie czeka na ten sam lot. Obsługa zapewniła go jednak, że właśnie stąd odlatuje samolot na Fidżi. Gdy 36-latek wszedł na pokład, okazało się, że ma całą maszynę tylko dla siebie. 

Zobacz także: Stewardesa oblała ją wrzątkiem. Na Polkę po wylądowaniu czekała karetka

Był jedynym pasażerem w samolocie. Wideo ma 1,5 mln wyświetleń

Opublikowany na TikToku filmik pokazuje Robbiego Allena, który rozbawiony przechodzi między siedzeniami w samolocie, oglądając puste siedzenia.

To na moje urodziny. Jestem VIP-em – przyznał mężczyzna.

Kiedy 36-latek dowiedział się od stewardesy, że będzie jedynym pasażerem na pokładzie, nie krył zaskoczenia. Dodał, że przed startem załoga przeprowadziła tylko dla niego standardową demonstrację zasad bezpieczeństwa.

Na początku było to przerażające, ale potem niesamowite. Szkoda tylko, że zapłaciłem już za klasę biznes – żartował w opisie do wideo.

Allen przyznał, że czuł się tak, jakby podróżował prywatnym odrzutowcem. Jeden ze stewardów wziął na siebie rolę "osobistego lokaja", przynosząc pasażerowi szampana i przekąski.

Robbie Allen opublikował też drugi film, na którym pokazał jego samotnie stojącą walizkę na lotnisku Nadi na Fidżi. 

– To było dziwne doświadczenie. Coś, czego nigdy nie zapomnę – powiedział 36-latek.

Jak to możliwe, że samolot leciał pusty? Okazało się, że do zdarzenia doszło w styczniu 2022 roku. Wtedy też linia Virgin Australia została zmuszona do tymczasowego zawieszenia wielu międzynarodowych lotów.

Autor nagrania przyznał, że to był ostatni lot, zanim wstrzymali wszystkie rejsy na Fidżi. Dodał, że najprawdopodobniej potrzebowali samolotu na lot powrotny do Sydney. 

W branży lotniczej loty z mniej niż 10 procentami potencjalnych pasażerów na pokładzie nazywane są "lotami-widmo". Personel pokładowy musi nadal zapewniać pełną obsługę, przeprowadzać odprawy bezpieczeństwa i zapewniać catering w normalny sposób. Czas lotu z Sydney do portu lotniczego Nadi na Fidżi wynosi około 4 godz. i 5 minut.

Źródło: TikTok, independent.co.uk

loader