,

Chcieli zrobić zdjęcie, zawaliły się pod nimi schody. Polscy turyści byli przerażeni

24.05.2023 14:02

W popularnej turystycznie miejscowości Zawoja w Małopolsce doszło do wypadku. Pod grupą gości zawaliły się drewniane schody, które prowadziły z karczmy w stronę pobliskiego potoku. Kilka osób, które zatrzymały się, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie, zostało poszkodowanych. 

Schody zawaliły się pod turystami
fot. Shutterstock

Weekendowy wyjazd nie zawsze kończy się dobrze. Przekonała się o tym grupa turystów, którzy postanowili spędzić czas w Małopolsce, a dokładniej w miejscowości Zawoja będącej popularnym celem górskich wypadów w Beskidy. Gdy grupa kilkunastu osób wychodziła z restauracji, doszło do wypadku - informuje portal TVN24. Wszystko przez niestabilne drewniane schody. 

Zawoja. Pod turystami zawaliły się schody

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na terenie Karczmy Zbójnickiej w Zawoi. Lokal ten znajduje się w pobliżu popularnego wyciągu Mosorny Groń. Jak poinformowała straż pożarna w Krakowie, na terenie obiektu zawaliły się schody zewnętrzne prowadzące z karczmy nad rzekę. Znajdowała się na nich spora grupa osób.

Jak podaje TVN24, w wypadku ucierpiało łącznie siedem osób. Pięć z nich strażacy opatrzyli na miejscu, a dwie pozostałe przekazano ratownikom medycznym. Do szpitala trafiło ostatecznie sześć osób oraz trzyletnie dziecko. Na szczęście nikt z poszkodowanych nie doznał obrażeń zagrażających życiu. 

– Jak ustaliliśmy około 19.00 grupa osób ustawiła się na drewnianych schodach, aby wykonać sobie na nich pamiątkowe zdjęcie. Wówczas konstrukcja złamała się i zawaliła się – czytamy we wpisie opublikowanym na Facebooku "Małopolska Alarmowo". Do wpisu dołączono kilka zdjęć z wypadku. 

Jak informuje WP Turystyka, w akcji uczestniczyło około 50 strażaków. Prokuratura wszczęła śledztwo mające ustalić, w jaki sposób doszło do wypadku i kto ponosi za niego odpowiedzialność.

Zobacz także: Twierdził, że w samolocie znajduje się bomba. Polak nie został wpuszczony na pokład

Zawoja, czyli najdłuższa wieś w Polsce

Zawoja zasłynęła jako najdłuższa i największa wieś w Polsce. Mierzy aż 18 km długości i zajmuje ok. 100 km2 powierzchni. Wieś licząca 7 tys. mieszkańców w 2020 roku trafiła na 10. miejsce najchętniej odwiedzanych w Małopolsce miejsc. Turystów przyciąga dlatego, że jest doskonałą bazą wypadową w malownicze Beskidy. Możemy się stąd dostać np. na Mosorny Groń czy na Magurkę. Ale nie tylko.

Zawoja leży też u stóp Babiej Góry, czyli "polskiego Kilimandżaro", które jest celem fanów wędrowania po górach i zdobywania kolejnych szczytów. Prócz bliskiego sąsiedztwa gór, odwiedzający cenią sobie w tym miejscu również takie atrakcje, jak: kościół św. Klemensa z XIX wieku, ulubiony szlak papieża Jana Pawła II, halę barankową czy wodospad na Mosornym Potoku.

Źródło: TVN24, WP Turystyka

loader

Logo radiozet Dzieje się