Chorwacka wyspa w kształcie serca trafiła na sprzedaż. Cena zwala z nóg

30.01.2023 10:42

Kilka dni temu do sieci trafiło ciekawe ogłoszenie sprzedaży. Do kupienia jest część słynnej chorwackiej wyspy w kształcie serca. 30 tys. m kw. ziemi na Galešnjak, bo o niej właśnie mowa, można nabyć za 10 mln euro.

Galešnjak - słynna Wyspa Zakochanych
fot. Shutterstock

A gdyby tak rzucić wszystko i przeprowadzić się na chorwacką Wyspę Zakochanych? Teraz to możliwe - w miniony poniedziałek wystawiono na sprzedaż 30 000 metrów kwadratowych ziemi na Galešnjak. Cena wynosi 10 mln euro, czyli około 300 euro za m kw.

Zobacz także: Romantyczne krajobrazy. 9 najpiękniejszych jezior i wysp w kształcie serca

Chorwacja. Wyspa w kształcie serca trafiła na sprzedaż

- Trzy hektary wyspy zostały wystawione na sprzedaż. Zainteresowanie jest na razie stosunkowo duże. Największe zainteresowanie wykazały niektóre fundusze inwestycyjne - powiedział przedstawiciel sprzedającego Silvestro Kardum w rozmowie z portalem zadarski.hr.

Dodał, że na obszar, który wystawiono na sprzedaż, składa się około czterech połączonych ze sobą działek kilku właścicieli o łącznej powierzchni ok. 32-33 tys. m kw. Znajduje się on mniej więcej 500 m od morza. "Nie mam agencji nieruchomości, tylko pomagam właścicielom przy sprzedaży. Na tej ziemi rośnie makia, a kiedyś były tu drzewa oliwne. Wszystkie dokumenty własności są w porządku. Właściciele są zarejestrowani i pochodzą z Mrljane na wyspie Pašman" - wytłumaczył Kardum.

Mężczyzna zdradził również, że właściciele pozostałej części wyspy nie są zainteresowani sprzedażą. 

- Z taką nieruchomością można zrobić coś naprawdę wyjątkowego. Szczególnie że regularnie przypływają tu jachty, na których znajdują się tacy goście jak Beyonce i Jay Z, Jeff Bezos, Michael Jordan itp. W końcu kto by nie chciał odwiedzić wyspy w kształcie serca - czytamy w ogłoszeniu.

Galešnjak - słynna Wyspa Zakochanych

Galešnjak to jedna z najsłynniejszych chorwackich wysp. Popularność zawdzięcza przede wszystkim swojemu wyjątkowemu kształtowi - z góry wygląda jak perfekcyjnie narysowane serce. "Wyspa Zakochanych" albo "Wyspa Miłości", jak jest przez wielu określana, znajduje się w Północnej Dalmacji, pomiędzy miastem Turanj w kontynentalnej części Chorwacji a wyspami Pašman. Jej całkowita powierzchnia wynosi ok. 142 tys. m kw.

Zobacz także: Polka pokazała nieznane oblicze rajskiej wyspy. „Dlaczego nikt o tym nie mówi?”

loader

RadioZET.pl/croatiaweek.com/podroze.onet.pl